Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Ciśnienie oleju


ko-ma
Zarejestrowani

Moim skromnym zdaniem jesteś w dolnym przedziale akceptowalnego minimum.
Zalał bym innym olejem i sprawdził, czy to coś zmieni.
Sprawdź jeszcze, czy przypadkiem nie masz oleju rozcieńczonego paliwem (a jeśi tak - czy nie leje jakiś wtrysk, wskazane było by zmierzenie kompresji na zimnym i gorącym silniku w kierunku przedmuchu przez pierścienie oraz podwieszania się zaworów (a sytuację z podwieszaniem się zaworów przeżyłem swojego czasu osobiście).
W następnej kolejności do sprawdzenia - zawór regulacji ciśnienia oleju w magistrali, na koncu sama pompa oleju.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2015, 11:38 przez ko-ma.)

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

op Gdzie znajduje się ten zawór regulacji ciśnienia oleju? Co do wtrysków to w sobotę znajomy podłączył pod kompa i wyszły następujące korekty I (-0.3) II (-0.9) III (+0.5) IV (+1.5). Myślałem o wymianie pompy oleju i panewek korbowodowych. Co do kompresji to nie da rady bo boję się ruszać świece żarowe żeby nie ukręcić. Już tak kiedyś miałem z jedną świecą w Meganie II, 3 sztuki poszły a 4 d...a. Dobrze, że mi ją wykręcili bez rwania czapki. Kompresja raczej dobra gdyż na hamowni ma osiągi wręcz rewelacyjne 317 Nm i 125 KM a przy braku kompresji silnik nie miałby mocy. Poza tym samochód idealnie pali czy to latem czy zimą, silnik pracuje równo.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Strasznie chciałbym się przejechać Twoim i porównać osiągi. Ja mam ciągle jakiś niedosyt i myślę, że mój Scenic to taki zamuleniec. Jak Twój był wyhamowany to przynajmniej jest pewność, że jedzie tak jak powinien.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

To tak jak jezdzilem Megane z padnietym pierscieniem olejowym myslalem ze auto mega sie zbiera jak na taka mala bude a jak przesiadlem sie do scenica to mam wrazenie ze mimo wiekszej budy jeszcze lepiej jedzie niz megane

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2015, 14:29 przez maciej1486.)

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

op Witam ponownie otóż panewki korbowodowe wymienione, jutro wymieniam pompę oleju. Pompę z tego względu jutro gdyż dziś już zabrakło mi kasy ale do sklepu mam 500 metrów. Pompa nówka ori. 200 zł. Nowa uszczelka michy, nowy olej rzecz jasna. W misce mnóstwo metalicznych opiłków z panewek. Ostatni moment na wymianę, pompa oleju totalny śmieć, tryby wyszczerbione, obudowa wewnątrz poorana. Szwagier spec od pomp jak tylko ją wymontowałem od razu ją rozbebeszył, tylko czekał aby do niej zajrzeć. Wracając do panewek to część z nich wręcz ideał a niektóre to takie śmieci, że aż strach. Korbowody na szczęście nie ruszone. Przy okazji wymieniłem półoś prawą długą, a w związku z tą wymianą spuściłem olej ze skrzyni no i olej ma grafitowe smugi a był świeżutko zalany. Wniosek skrzynia śmieć, w przyszłym tygodniu wywalam skrzynię biegów. Myślę, że skrzynia jest przyczyną wibracji z, którą walczę od czasu nabycia tego parcha. Całe szczęście, że zdrową skrzynię 6-tkę mam za 150 zł.do tego muszę kupić nowe uszczelniacze półosi i olej a moja robota. Szwagier już się szykuje aby rozbebeszyć moją skrzynię a w kolejce do rozbiórki czeka jeszcze moje stare koło dwumasowe.

(14-09-2015, 13:19)Oktawiusz napisał(a): Strasznie chciałbym się przejechać Twoim i porównać osiągi. Ja mam ciągle jakiś niedosyt i myślę, że mój Scenic to taki zamuleniec. Jak Twój był wyhamowany to przynajmniej jest pewność, że jedzie tak jak powinien.

Ja też odnoszę wrażenie, że mój słabo się zbiera. Porównuję z moją Meganką II w kombi 120 KM, którą sprzedałem jednemu ze szwagrów i mam wrażenie, że Meganka idzie o wiele lepiej. Ale takie wrażenie mają wszyscy którzy to porównywali. Myślę, że u mnie to wina skrzyni. No nic myślę, że w przyszłym tygodniu co do skrzyni wszystko się rozegra. Ja swojego hamowałem na ul. Młodnickiej to jest Wygoda.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2015, 20:05 przez haszczurur.)

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

A nie kupowales pompy olejowej o wersji silnika 1,9 130km? Niektorzy zamieniaja te pompy bo od wersji 130 konnej sa wydajniejsze (poprawione)...

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

op
(14-09-2015, 22:01)A2-eR11 napisał(a): A nie kupowales pompy olejowej o wersji silnika 1,9 130km? Niektorzy zamieniaja te pompy bo od wersji 130 konnej sa wydajniejsze (poprawione)...

Nie przyszło mi to do głowy. Myślę, że ta od 120 konnego jak nowa i ori. to da radę i tak przeżyje ten silnik. Teraz mam na szafie 230 coś tam kkm taką pompę jak mi powiedział człowiek ze sklepu z gratami do francuzów wymienić należy po 100 kkm obowiązkowo to na szafie będzie 330 kkm a ile tak na prawdę ma przelotki tego nie wie nikt. W związku z tym silnik i tak będzie śmieć. Poza tym nie wiem czy ta pompa od 130 konnego pasuje i nie trzeba niczego przerabiać,. Chodzi mi tu o ilość zębów na kółku.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Przerabiac nic nie trzeba, ona zamiennie pasuje wlasnie, ma wieksza ilosc zebow - jest bardziej wydajna wlasnie. Bywaly przypadki ze tam od 120 konnego wlasnie zbyt male cisnienie dawala, dlatego pozniej ją wzmocnili troche.

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

op
(14-09-2015, 22:51)A2-eR11 napisał(a): Przerabiac nic nie trzeba, ona zamiennie pasuje wlasnie, ma wieksza ilosc zebow - jest bardziej wydajna wlasnie. Bywaly przypadki ze tam od 120 konnego wlasnie zbyt male cisnienie dawala, dlatego pozniej ją wzmocnili troche.

Rozmawiałem z właścicielem sklepu on też powiedział, że te pompy od 130 pasują do 120 i niektórzy zmieniają. Lecz nie miał takiej pompy w sklepie a ja nie będę czekał aż sprowadzi. Wziąłem tą seryjną do 120 KM i po problemie. Silnik zalany nowym olejem, wszystko gra.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

i oby, czego zycze, nie bylo zadnych wiecej awarii Biggrin

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości