Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Kontrolka świateł przeciwmgielnych


WisniaOlsztyn
Zarejestrowani

Witam mam identyczny obiaw - byłem w 90% że to moduł haka, gdyż po poczyszczeniu styków i masy nadal to mam. Jak odszukać ten problem ?

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Które styki i którą masę czyściłeś?
Jak masz podłączone oświetlenie od haka? Masz wprost kable od świateł pociągnięte? Czy masz moduł elektroniczny i osobne zasilanie?

Thumbup
Odpowiedz
WisniaOlsztyn
Zarejestrowani

Jutro zrobie foto i opisze. Czyściłem styki w lampie, module i w kosce przejściowej, masę od lampy, haka...
Problem pojawia się gdy nacisnę hamulec lub wrzucę kierunek w lewo - ( kierunek w prawo nie jarzy się kontrolka)

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Slaba masa.
Jak styki przeczysciles i nie pomogło, to daj dodatkowy kabelek do karoserii.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Thumbup
Odpowiedz
miro
Moderatorzy

(06-10-2015, 14:45)WisniaOlsztyn napisał(a): Witam mam identyczny obiaw - byłem w 90% że to moduł haka, gdyż po poczyszczeniu styków i masy nadal to mam. Jak odszukać ten problem ?

Odłącz masę haka,miałem kiedyś tak w "kangurze" . Masa haka była podpięta w tylnej lampie.

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
wojteknusiek
Zarejestrowani

Czyszczenie styków wiele nie pomoże, muszą dobrze się stykać, u mnie już były lekko potopione i nie miały DOBREGO styku a masa jest bardzo ważna, jednym przewodem jest zasilane : kierunkowskaz, stop itp. jak się używa wszystkiego styk nie wyrabia grzeje się itp.
Ja u siebie dorobiłem dodatkowy przewód masowy z lampy, a dokładniej przylutowałem przewód do ścieżki w lampie i wyprowadziłem do masy karoserii, można dać po drodze wtyczkę (baba chłop ) jak by ktoś potrzebował wyciągnąć lampę a dokładniej wkład z żarówkami.

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

ja u siebie też dorabiałem bo czyszczenie nie pomogło

Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

a czy ktoś może dodać manual, albo instrukcję jak dorobić ten dodatkowy kabelek? bo mam taki sam problem, dzisiaj czyściłem, wymieniałem żarówki, ale niewiele to dało, a na elektryce znam się jak na tańcowaniu ;)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

odnajdujesz w kostce kabel masowy i łączysz go w kostce do karoserii samochodu

wojteknusiek napisał(a):a dokładniej przylutowałem przewód do ścieżki w lampie i wyprowadziłem do masy karoserii

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2015, 18:47 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
jarpen
Zarejestrowani

hmm.. dobra, chyba zlecę to komuś ;) hehe

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości