Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Brak kół na wyświetlaczu


leon.anonim77
Zarejestrowani

A czy system TPMS ma wpływ na system ESP to znaczy jeśli system nie widzi zapisanych kół to po kilku kilometrach wyłącza się system ESP. W moim scenicu tak właśnie jest. Póki co walczę z ponownym przyuczenie czujników które w moich kołach są używam do tego programu DDT2000. Jeśli ktoś to robił to mógłby się tym podzielić.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2015, 19:27 przez leon.anonim77.)

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Prawdopodobnie system TPMS nie ma żadnego związku z pracą ESP.
W naszym Grandzie wyłączyłem czujniki kół - ABS, ESP i ASR nie sygnalizują żadnych błędów.
Samochód pierwotnie wyposażony był w koła systemu PAX (zawierajacego czujniki TPMS).

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2015, 19:29 przez ko-ma.)

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
leon.anonim77
Zarejestrowani

Wyłączenie rzeczywiście nie będzie miało żadnego wpływu na pozostałe systemy ja ich nie wyłączyłem tylko próbuje ich ponownie zaprogramować numery czujników są przypisane tylko nie mogę ich aktywować czytałem iż obniżenie ciśnienia do poziomu poniżej 1 blar lub napompowanie powyżej 3.5 bar wzbudza te czujniki. U mnie też był system PAX teraz mam zwykle alufelgi ale w systemie jest włączony PAX i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
pio555 napisał 08-11-2015, 20:16:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.

Kolejny post proszę napisać w Powitaniach

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2015, 20:16 przez pio555.)

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Czujniki po wymianie i dopisaniu do systemu wymagają jeszcze wzbudzenia specjalnym przyrządem - zazwyczaj bez wzbudzenia nie działają, pomimo prawidłowego dopisania.
Inna spreawa, ze wiele czujników oferowanych na rynku jest uszkodzonych lub ma zużyte baterie.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
leon.anonim77
Zarejestrowani

Moje działają ponieważ miałem 3 sprawne i informowały o spadku ciśnienia w oponach. Założyłem 4 napewno dobry ponieważ jak go przypisałem to on tylko działa a pozostałe 3 które do tej pory działały zniknęły. Postanowiłem że muszę je aktywować choćby miały działać tylko miesiąc. Najwyżej później to wyłączę, może później komuś się przyda moje doświadczenie z tym systemem.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
pio555 napisał 08-11-2015, 20:22:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.

Kolejny post proszę napisać w Powitaniach

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2015, 20:22 przez pio555.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości