Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Po co ten czujnik deszczu/zmierzchowy


crazy_joe
Zarejestrowani

op Witam,

panowie wyjaśnijcie mi po co jest u mnie w szybie zamontowany czujnik deszczu, lub czujnik zmierzchowy...

ani na manetce wycieraczek nie mam funkcji auto ani na przełączniku świateł brak trybu auto.

Jak to rozumieć?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2015, 15:27 przez crazy_joe.)

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Masz jedno i drugie Thumbup . Automatyczne włączanie świateł aktywujesz przytrzymując przycisk na końcu dźwigni kierunkowskazów a z czujnika deszczu korzystają wycieraczki na I biegu, tym przerywanym.
Polecam wątek http://www.scenic-forum.pl/Watek-Triki-S...09#pid9009 możesz odkryć funkcje w aucie o których nie miałeś pojęcia.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2015, 16:03 przez TomaszB.)

Odpowiedz
crazy_joe
Zarejestrowani

op
(26-09-2015, 16:01)TomaszB napisał(a): Masz jedno i drugie Thumbup . Automatyczne włączanie świateł aktywujesz przytrzymując przycisk na końcu dźwigni kierunkowskazów a z czujnika deszczu korzystają wycieraczki na I biegu, tym przerywanym.
Polecam wątek http://www.scenic-forum.pl/Watek-Triki-S...09#pid9009 możesz odkryć funkcje w aucie o których nie miałeś pojęcia.

z tym deszczem to chyba jednak nie bo mam regulator częstotliwości pracy przerywacza wycieraczek i wydaje mi się, że on bardziej odpowiada za zmienną prędkość pracy wycieraczek.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

crazy_joe napisał(a):z tym deszczem to chyba jednak nie bo mam regulator częstotliwości pracy przerywacza wycieraczek i wydaje mi się, że on bardziej odpowiada za zmienną prędkość pracy wycieraczek
każdy go ma na czujnik działa w pozycji 1
INSTRUKCJA OBSŁUGI SCENIC II poczytaj

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
crazy_joe
Zarejestrowani

op
(26-09-2015, 16:19)pio555 napisał(a):
crazy_joe napisał(a):z tym deszczem to chyba jednak nie bo mam regulator częstotliwości pracy przerywacza wycieraczek i wydaje mi się, że on bardziej odpowiada za zmienną prędkość pracy wycieraczek
każdy go ma na czujnik działa w pozycji 1
INSTRUKCJA OBSŁUGI SCENIC II poczytaj



o tej instrukcji mi brakowalo bo posiadam tylko po norwesku...

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

poczytaj forum szczególnie dział manuale jest tam dużo ciekawych rzeczy

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Czujnik zmierzchu działa o ile jest włączony i nie jest włączony tryb świateł dziennych. W Skandynawii podejrzewam, że jest włączony tryb dziennych.

Czujnik deszczu działa po włączeniu pierwszej pozycji na manetce wycieraczek

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
crazy_joe
Zarejestrowani

op
(26-09-2015, 16:28)Oktawiusz napisał(a): Czujnik zmierzchu działa o ile jest włączony i nie jest włączony tryb świateł dziennych. W Skandynawii podejrzewam, że jest włączony tryb dziennych.

Czujnik deszczu działa po włączeniu pierwszej pozycji na manetce wycieraczek

Mi się wydaje ze tryb wycieraczek nie działa, tzn nie są "podłączone" do czujnika (nie wnikam czy wirtualnie czy fizycznie nie ma takiej możliwości) a tryb świateł automatycznych został zdeaktywowany bo ja mam światła cały czas włączone, czy w dzień czy w nocy, pozycja zero na manetce a światła mijania i tak są włączone.
Nie jest to kwestia czujnika bo wszystkie samoochody, które nie mają jeszcze świateł dziennych, młode czy stare są w ten sposób "modyfikowane".
Dla bezpieczeństwa.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Czyli masz włączone światła dzienne i tym samym czujnik zmierzchu obecnie nie funkcjonuje.

Żeby to zmienić trzeba podłączyć diagnoskop typu clip i można przestawić

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2015, 16:36 przez Oktawiusz.)

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
crazy_joe
Zarejestrowani

op OK.
a co z tymi wycieraczkami? Na manetce brak jest opisu trybu AUTO.
Kiedys mialem w Alfie Romeo czujnik to byl opis AUTO a dodatkowo mozna bylo ustawic czulosc trybu auto.
W Citroenie c5 mam AUTO bez czulosci.
A Renault?

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości