Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Tarcze Scenic RX4 tył -jaki rodzaj?


eofcenter
Zarejestrowani

op Witajcie. Posiadam Scenica RX4 2001r. VIN: VF1JAA50E25574302. Chciałem się dowiedzieć jaki rodzaj tarcz z tyłu jest w RX4? Zakupiłem w motoryzacyjnym tarcze bez łożyska ale z tego co widzę nie podpasują(ATE 24.0111-0144.1)
. Zdziwiłem się ponieważ pan w sklepie zapewniał mnie że są to do tego modelu na pewno- sprawdzał po vin. Rozkręciłem wszystko i tu zonk. Tarcz trzyma się na dużej śrubie. Zastanawiam się poco takie dwie małe śrubki są na torxa wkręcone jak ich wykręcenie nie daje nic?Auto posiada ABS lecz tarcza jest przyczepiona koło osłony przegubu zew.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Pisz lub dzwon do rafterauto i powalaj się na forum

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi PRZEMO za ten post post:
  • eofcenter
Bora
Kobiety

czyli pewnie nie pasują i tarcze do zwrotu .
Trzeba by było w servisie sprawdzić oryginalny nr tarcz i wtedy dokupisz - my do sc IIphI też musieliśmy mieć nr bo są dwie wysokości i bez tego nr się kupi tarcz żeby pasowały- u Rafała z rafter auto się dowiesz co i jak Biggrin u niego zamawialiśmy już drugi komplet Biggrin

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

eofcenter napisał(a):Auto posiada ABS lecz tarcza jest przyczepiona koło osłony przegubu zew.
pewnie jak w SI mają łożysko i pierścień ABS w tarczy..

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
eofcenter
Zarejestrowani

op Moja półoś (z zębatką od ABS)wygląda tak:
   

Natomiast tarcza zamontowana:
   

Teraz się zastanawiam czy odkręcać tą dużą śrubę bo wydaję mi się że to ona trzyma tarczę? Czy jest to całość? Czy mogła się tak ze starości złączyć z piastą, że nie schodzi?

Kupiona tarcza wygląda tak(zakupiona wg katalogów do tego modelu- wygląda niby tak samo a jakby inaczej ):
   

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2015, 00:05 przez eofcenter.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi eofcenter za ten post post:
  • gebi
miro
Moderatorzy

Ta duża śruba trzyma przegub.Możliwe,że i tarczę,ale też możliwe,że ze starości się zapiekła na piaście.Odkręć i zobaczysz czy tarcza zejdzie.

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Wygląda, że duża śruba jest tylko od piasty z łożyskiem zamocowana do półośki/przegubu.
Sama tarcza jak ma te śrubki małe, to jest nasunięta, ale zapieczona na tej piaście.
Jakiś ściągacz do tarcz by się przydał, ale odpychać należałoby za piastę nie półośkę. No i parę młotków sprzedać trzeba tez przy tym, aż pójdzie ;)

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Tutaj bez mlota sie nie obejdzie

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości