Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II świecące się kontrolki


slajtek78
Zarejestrowani

op Witam

Raz na jakiś czas zaświecają mi się kontrolki w następujących kombinacjach

1) SERWIS i mrugają kreski z napisem oil ( po sprawdzeniu oleju jest w połowie minimum a max )

2) SERWIS + kontrolka ABS i ESP - po naciśnięciu pedału hamulca ale nie zawsze tylko raz na kilkadziesiąt naciśnięć


Po wyłączeniu stacyjki i ponownym włączeniu wszystko znika


Czy problem mogą robić któreś z czujników?

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

AD2. Podejrzewam niski poziom płynu hamulcowego. Może to się wiązać ze zużyciem okładzin klocków hamulcowych.

Thumbup
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Ad. 1 czujnik poziomu oleju jest zabrudzony i źle wskazuje. Jeśli jest w połowie na bagnecie to dolej ze 200ml i może już nie będzie się świecić.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
slajtek78
Zarejestrowani

op AD1

Dolałem oleju i zobaczymy czy pomoże

AD2

Okładzina na klockach jeszcze jest gruba, ale faktycznie płyny jest w poblizu minimum, doleje dzisiaj i zobaczymy czy pomoże

Przy pedale hamulca jest jakiś czujnik ( nie wiem czy ma on coś z tym wspólnego ) ale zauważyłem ze jak nim poruszam to problem ze świeceniem Abs Esp znika na kilna dni

Odpowiedz
Fazie
Zarejestrowani

Może czujnik ten przy pedale hamulca jest uszkodzony, albo przewód w nim luźny, u mnie to się objawiało tym, że STOP z tyłu nie zapalał się jak wciskałem hamulecBiggrin

Dolej płynu hamulcowego i daj znać czy pomogłoBiggrin

Odpowiedz
roman123
Zarejestrowani

(06-10-2015, 12:29)slajtek78 napisał(a): 2) SERWIS + kontrolka ABS i ESP - po naciśnięciu pedału hamulca ale nie zawsze tylko raz na kilkadziesiąt naciśnięć

U mnie winne były opony. A dokładnie jedna. Bieżnika 3/4 ale była skrzywiona czy coś. Wymiana pomogła.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości