Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Ciężko wchodzą biegi


scrabi
Zarejestrowani

ja za wymianę sprzęgło kpl płaciłem 250zł,ale w innym aucie w scenicu pewnie podobnie

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2016, 13:52 przez scrabi.)

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Bobinho4321
Zarejestrowani

WitamBiggrin odświeżam tematBiggrin czy komuś udało się uporać z tymi biegami i co to może być? mam podobna sytuacje.. biegi wchodzą jak w masło na wyłączonym silniku, przy pracującym również wchodzą jak w masło do czasu( albo mówiąc jak im się chce) gdyż czasem jedynka, a głównie wsteczny zablokują się tak ze tylko siła pozostaje je wrzucić.. puszczenie sprzęgła i ponowne naciśniecie nie pomaga.. bardziej stawiałbym na hydrauliczny wysprzęglik.. motor to 2.0T 04r i (ponoć) nie można dostać tego sprzęgła dostać jako zamiennik i w grę wchodzi oryginalny Sad pytanie również do Fyox, jak Ty sobie z tym poradziłeś?

Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Cześć. Nie poradziłem sobie. Od dłuższego czasu problem się nie pojawia(samo przeszło?) ale wydaje mi się, że ten typ tak ma. Jak będę gdzie na następnym spocie to muszę porównać jak innym chodzą biegi.

Odpowiedz
Bobinho4321
Zarejestrowani

Fyox napisałbyś do mnie na pw mam jeszcze jedno pytanie a nie moge wysyłać wiadomosci mimo, ze adres e-mail mam potwierdzony.

Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Musisz napisać kilka postów żeby móc wysyłać PW

Odpowiedz
Bobinho4321
Zarejestrowani

To możliwe, chciałem zapytać się o gaz bo planuje założyć i proponują to samo co Tobie. Jednak to inny temat. Dzwoniłem właśnie do części zamiennych i tylko oryginał do tego silnika..

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2016, 13:15 przez Bobinho4321.)

Odpowiedz
kris
Zarejestrowani

Witam . Podłączę się pod temat.
Przy -18 na dworze , biegu nie mogę wbić . Muszę poruszać , a raczej próbować poruszać dźwignią zmiany biegów , żeby był jakiś efekt - opór 100 kg .
Po kilku kilometrach ( zagrzała się skrzynia , olej ? ) wchodzi coraz lepiej .
Dzisiaj wsiadłem do ,, żonkowozu `` sc2 1,5 dci - skrzynia 5 , i o dziwo , bez odpalania , dwoma palcyma mogłem wbić każdy bieg - szok !
Ja mam skrzynię 6-ę , silnik 106 KM .

Dodam , że obydwa stały nieodpalane ponad dobę .
Co może być powodem różnicy w działaniu biegów ? Co może się dziać niedobrego u mnie przy skrzyni 6-cio biegowej ?
Objawy przed i po starcie zimnego silnika takie same , bez zmiany .

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

U mnie było tak, jak zamarzł mechanizm zmiany biegów - wewnątrz samochodu. W ogóle nie szło poruszyć dźwignią.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
jaszek7777
Zarejestrowani

Podłączę się pod ten temat. Ogarniam nowo kupione autko (jak w profilu) i mam pytanie o wsteczny bieg. Ten nie zawsze mi wchodzi, zamiast niego wskakuje jedynka, zaś podniesiony mieszek opada, gdy tylko go puszczę. Podejrzewam, że jakaś regulacja nawala, bo nie jest to raczej wina skrzyni. Ta linka odpowiedzialna za podnoszenie wygląda na sprawną. Pod autem też nie znalazłem nic niepokojącego. Gdzie mogę jeszcze zajrzeć?

Odpowiedz
michaldck
Zarejestrowani

Nie kumam, podciagasz kółko, puszczasz i dopiero wbijasz wsteczny? Musisz je cały czas trzymać.

telefonem

Lubię mojego Scenica Biggrin
Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości