Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Głośna praca klimatyzacji w scenicu II


kris-pmi
Zarejestrowani

rozumiem smarowania nie ma jak nie ma czynnika???
oktawiuszu,a konkretniej możesz powiedzieć cenowo jak to wygląda,bo dla jednego stówa to bardzo dużo a dla innego tysiak to drobne Wink

kris-pmi 
Odpowiedz
gebi
Zarejestrowani

mi też pracowała głośno miałem 300 gram czynnika wymieniłem uszczelkę dobilem do  550 g i spokój cisza.jak miałem mało czynnika chlodzacego z prawa kratka środkowej konsoli ledwo co chłodzi a lewa dmucha w miarę ok

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2016, 10:57 przez gebi.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Ja za używany kompresor chcę 150zł. Nowe są po 500-700zł

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(24-06-2016, 10:59)Oktawiusz napisał(a): Ja za używany kompresor chcę 150zł.
dobra cena Biggrin
(24-06-2016, 10:36)Oktawiusz napisał(a): Sprężarka hałasuje kiedy nie ma smarowania.
chyba że juz się koledze zaczęła przycierać i dla tego hałasuje

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
kris-pmi
Zarejestrowani

jak na razie jej nie włączam bo strach mi nie pozwala,no ale trzeba temat jak najszybciej rozgryź i zobaczyć co tam jest nie hallo. Mam nadzieję że nic wielkiego ;) swoją drogą może wystarczy dać klimę do nabycia hm...

kris-pmi 
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

na pewno trzeba zacząć od sprawdzenia stanu czynnika

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

i nabić klimę w zakładzie Biggrin wraz z olejem Biggrin nie jak ja sam czynnik dałem w tamtym roku Biggrin ale to po znajomości za 0.5l Biggrin

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Ogolnie raz w roku robi się sprawdzenie szczelnosci klimatyzacji z uzupelnieniem czynnika, a co dwa lata wymiane calkowita czynnika wraz z olejem. Tego trzeba przestrzegac to nie bedzie sie zacierac sprezarka. Tak jak w silniku, olej sie tam zmienia tez bo ulega tam degradacji...


A.. i jeszcze co jakis czas powinno sie niby tez osuszacz klimatyzacji wymieniac...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2016, 13:52 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Tylko kuźwa drogi jest ten osuszacz. Normalnie w sklepach 170-200zł. Na allegro są po 100 zł ale jakieś dziwne zamienniki.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Drogi drogi i chyba sie go tez co dwa lata powinno wymieniac :/ i dac do zamontowania ogarnietym pracownikom klimatyzacji... bo jak patrzylem niektore papraki potrafili rozpakowac go i sobie lezal godzine rozhermetyzowany zanim zamontowali, a on juz po takim czasie jest w zasadzie do kosza...
Zazwyczaj ludzie tego nie zmieniaja jakos bo nie wiedza ze trzeba... Sam tez nie wymienialem u siebie jeszcze...

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości