Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

ESP i coś jeszcze?


czerako
Zarejestrowani

op Jak sprawdzić czy w aucie są obecne jakieś systemy dotyczące trakcji oprócz ABS i ESP?

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

w My renault

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
czerako
Zarejestrowani

op Oczywiście w moim Scenic-u.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

zarejestruj się na moje renault i zobaczysz jakie masz wyposażenie w swoim samochodzie

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

dokładnie jak chłopaki piszą. Tu masz link do rejestracji: https://www.renault.pl/my-renault/rejest...tracja.jsp

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

BAS - asystent hamowania. Najlepiej na prostym odcinku, nic za Tobą. Prędkość normalna, drogowa. Trzymasz gaz, a następnie szybko puszczasz i natychmiast mocno wciskasz hamulec. Pedał powinien wpaść w podłogę.

ASR - zaoobieganie poślizgowi przy ruszaniu. Najlepiej na wilgotnym asfalcie i lekko skręconych kołach, na niskim biegu (max 2) depnąć mocno gaz. Jeśli koła nie buksują ale miga pomarańczowa kontrolka - to masz. Jeśli koła się ślizgają - to nie masz.

MSR - zapobiega poślizgowi przy hamowaniu silnikiem. Przy redukcji puszczaj sprzęgło normalnym tempem bez przegazowania, obroty silnika powinny dostosować się szybko do prędkości półosi.

A najlepiej spróbować na Moje Renault zarejestrować się i wprowadzić VIN, nr. rej. i datę pierwszej rejestracji, powinno wyskoczyć całe wyposażenie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2015, 20:17 przez funkoval.)

Odpowiedz
czerako
Zarejestrowani

op Na My Renault sprawdziłem i jest jeszcze ASR. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Jeśli masz ESP to przetestuj pod kątem BAS i MSR, francuskie mają pewne rzeczy niejako ukryte, nie wyeksponowane "ułatwiacze życia" kierowcy.

Odpowiedz
mariusz1975
Zarejestrowani

Wlazłem na te stronę ale niewidze gdzie to może byc ?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

zarejestrowałeś się tam?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości