Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

[SC II] Montaż tempomatu


Wojtas_BB
Zarejestrowani

magia jest w taśmie airbag. możesz wymienić samą taśmę ze zwijaczem i wsadzić do swojego pająka i powinna chodzić. Tyle, że trzeba wiedzieć jak to zrobić bo łatwo można uszkodzić taśmę.

Pozdrawiam Wojtas_BB
Citroen C5 Aircross, 1.2 PT, 2023
Seat Arona, 1.0, 2021
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Wojtas_BB za ten post post:
  • PRZEMO, skrodzka
cukier
Zarejestrowani

problem jest w tym zeby miec tasme w pozycji 0 bo inaczej przy kreceniu kierownica zostanie zerwana i tyle z radości Biggrin

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi cukier za ten post post:
  • PRZEMO
brytanpl
Zarejestrowani

Witam,
pytanko, czy przy zakładaniu tempomatu przyciski na wierzchu kierownicy są potrzebne ?
[Obrazek: przyciski_tempomatu.jpg]

Czy do jego obsługi wystarczy sama gałka z przyciskiem znajdująca się pod manetką świateł ?
[Obrazek: 2e809f284b14952cd78f46f20a20]

Myślę o dołożeniu tempomatu i zastanawiam się , czy początkowo ominąć kwestię przycisków w kierownicy, tak naprawdę to dodatkowa wygoda obsługi. nie wiem jednak czy z manetki pod światłami da radę w pełni obsłużyć działanie tempomatu. Ktoś się orientuje ?
Czy wtedy też jest konieczność wymiany pająka ? Jeśli nie ma przycisków w kierownicy to może wystarczy doprowadzić wiązkę do zamontowania manetki tempomatu z boku kolumny ?

Może ktoś przeprowadzał taką operację ?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2017, 13:19 przez brytanpl.)

Dzień majowy, słonko praży, że aż Gucia w głowę - parzy.
Włożył na nos okulary, Co tu po mnie? - w drogę stary!
Poszybował za nektarem, racząc się przyrody czarem. Wine
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

stary co ty kombinujesz musisz dołożyć przyciski bo bez tego nie bedzie działą tempomat no i pokrętło od właczania tempomatu i ogranicznika...

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
LUKKUL4158
Zarejestrowani

Chciał iść na łatwiznę

Wysłane z mojego Lenovo P1c72 przy użyciu Tapatalka

Thumbup
Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Raczej chciał sobie utrudnić, nie musisz dokładać przycisków na kierownicy ale musisz wymyślić w jaki inny sposób będziesz sterował tempomatem. "Sama gałka z przyciskiem znajdująca się pod manetką świateł" to tylko włącznik/wyłącznik tempomatu lub ogranicznika prędkości.

Odpowiedz
brytanpl
Zarejestrowani

Racja, chciałem iść na łatwiznę dlatego pytałem o funkcje przycisków. Teraz wiem, że tak się nie da wiec szukam kompletu.

EDIT: Pytanie wynika ze skrótu myślowego, w Nissanie jest opcja sterowania z kierownicy lub z głównej gałki.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2017, 14:11 przez brytanpl.)

Dzień majowy, słonko praży, że aż Gucia w głowę - parzy.
Włożył na nos okulary, Co tu po mnie? - w drogę stary!
Poszybował za nektarem, racząc się przyrody czarem. Wine
Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Do kompletu doliczasz też nową poduszkę? Chyba, że masz zdolności manualne i wytniesz miejsce na przyciski w starej, jest to możliwe.

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi TomaszB za ten post post:
  • , scrabi
brytanpl
Zarejestrowani

(11-01-2017, 14:31)TomaszB napisał(a): Do kompletu doliczasz też nową poduszkę? Chyba, że masz zdolności manualne i wytniesz miejsce na przyciski w starej, jest to możliwe.

Pisząc o komplecie miałem na myśli też i poduchę. Wycinać nie będę, jak fabryka coś wykonała to nie ma sensu rzeźbić po swojemu.

Dzień majowy, słonko praży, że aż Gucia w głowę - parzy.
Włożył na nos okulary, Co tu po mnie? - w drogę stary!
Poszybował za nektarem, racząc się przyrody czarem. Wine
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi brytanpl za ten post post:
  • TomaszB
Wojtas_BB
Zarejestrowani

Możesz to oszukać budując baterię przycisków o odpowiednich rezystancjach.... pytanie czy to będzie poręczne w działaniu bo nie sądzę (sam się zastawiałem nad tym)

Pozdrawiam Wojtas_BB
Citroen C5 Aircross, 1.2 PT, 2023
Seat Arona, 1.0, 2021
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości