Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Włącznik światła biegu wstecznego


roman123
Zarejestrowani

op Witam. Ktoś może wymieniał sam włącznik świateł cofania na skrzyni biegów w SC I 1,9 dci? Chciałbym się dowiedzieć czy można to zrobić bez kanału i gdzie dokładnie się on znajduje. Mam jakieś schematy ale niewiele z nich wynika.

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Przy lewej półosi.Da radę bez kanału.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
roman123
Zarejestrowani

op Dzięki piękne za szybką odpowiedź.

Odpowiedz
roman123
Zarejestrowani

op Kurcze, gdyby ktoś jeszcze dał fotkę z dokładnym miejscem tego czujnika to byłoby super. Nie mogę go znaleźć a nie chcę rozkręcać połowy auta.

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Nie mogę ci wrzucić fotki,ale podam ci nr aukcji z allegro na której dokładnie widać ten włącznik,chodzi o ten zielony przy półosi.
5659968280

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
roman123
Zarejestrowani

op Jeszcze raz Ci dziękuję! Teraz już wszystko jasne Biggrin

Odpowiedz
roman123
Zarejestrowani

op Jakoś nie mogę się zabrać za jego wymianę ale trzeba Biggrin Mam jeszcze jedno pytanie. Dostać się do niego najlepiej odkręcając koło i nadkole czy jakoś inaczej?

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Kolo obowiazkowo.Nadkole niekoniecznie.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi krzysztofk za ten post post:
  • roman123
roman123
Zarejestrowani

op A więc dzisiaj wymieniłem włącznik nieszczęsny. Zrobiłem to jednak z kanału, co było dobrym pomysłem. Bez kanału też da radę ale jest trochę trudniej. Po odkręceniu olej niestety leje się jak z odkręconego kranu. Więc gdyby ktoś wymieniał to warto przygotować jakieś naczynie. Potem olej trzeba wlać z powrotem a do tego kanał jest raczej niezbędny. Naprawa banalnie prosta ale warto wiedzieć o wylewającym się oleju. Może się przyda potomnym Thumbup

Odpowiedz
pagio1
Zarejestrowani

Witam, przestało mi świecić światło cofania podczas cofania. Chyba trzeba wymienić włącznik wstecznego przy skrzyni. Czy wie ktoś ile ma pinów ten czujnik 2 czy 3 bo chcę zamówić przed wykręceniem z auta. Silnik to 1.6 16V z 2003r. W zeszłym roku wymieniałem już go lecz nie pamiętam ile tam było, wybrałem wtedy jakiś zamiennik i chyba już padł.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości