Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Jaki olej do Renault?


Robert 79
Zarejestrowani

no właśnie pomiar w środku już jakoś można zaakceptować chodź nie do końca ale zostawmy to już ale co do uruchomienia silnika na zimnym hm... ciekaw jestem co by było jak by ktoś napisał że Motul na forum jet do niczego -chyba by go zasztyletowali hihi

no właśnie o to chodzi jak obiektywnie można zmierzyć rozruch na zimno -próbuje się dowiedzieć jak można zachwalać Motula po stwierdzeniu''lepiej odpala na zimnym w mrozie " nie mam nic co do Motula ani Elfa chciałbym tylko jakieś mocne fakty dotyczące tego przeczytać

funkoval czym ty byś radził zalać scenica 1,5 dci bez dpf olej wymieniany co a raczej do 10tyś co rok norma renault RN 0700,czy norma RN 0710 odpowiednio ELF EVOLUTION 900 SXR 5w-30 czy ELF EVOLUTION 900 SXR 5w-40 dzięki,pozdro

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2015, 13:10 przez Robert 79.)

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Robert 79 napisał(a):no właśnie o to chodzi jak obiektywnie można zmierzyć rozruch na zimno -próbuje się dowiedzieć jak można zachwalać Motula po stwierdzeniu''lepiej odpala na zimnym w mrozie " nie mam nic co do Motula ani Elfa chciałbym tylko jakieś mocne fakty dotyczące tego przeczytać

Na ELF'ie rozrusznik musiał kręcić ok.5-10 sekund przy -10/-25 a na Motul'u nie przekroczył 3-4 sekund.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Robert 79
Zarejestrowani

5-10 sek przy -10 to już chyba nie chciał zapalać ale z innych powodów, 3-4 sek na Motulu to co ty masz z tym silnikiem ,nie reklamując w żaden sposób ani nie popierając ELFa południe i środek kraje skandynawskie gdzie mróz trzyma ze szwagrem jeżdzimy na tzw wakacje zimowe ona ma reno ja mam reno wszystko pali na tyk 3-4 sek to już porażka góra 2 sek i to wszystko palimy i jedziemy

Odpowiedz
acidmk
Specjalisci

Mi się ubzdurało ;) że zaleję do siebie następujący zestaw:

Najpierw płukanka: Penrite

Po 20 minutach pracy zlewamy stare i lejemy: Penrite Enviro 5W40 wraz z Archoil AR9100. Wg parametrów to najlepszy zestaw do silnika diesel'a z DPF'em

Ale ja się nie znam Thumbup

POzdrawiam
Acidmk
Mój wątek, moja Sicilia w necie LaBellaSicilia.pl
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Robert 79 napisał(a):5-10 sek przy -10 to już chyba nie chciał zapalać ale z innych powodów, 3-4 sek na Motulu to co ty masz z tym silnikiem ,nie reklamując w żaden sposób ani nie popierając ELFa południe i środek kraje skandynawskie gdzie mróz trzyma ze szwagrem jeżdzimy na tzw wakacje zimowe ona ma reno ja mam reno wszystko pali na tyk 3-4 sek to już porażka góra 2 sek i to wszystko palimy i jedziemy

Czas liczony od momentu przyciśnięcia przycisku start/stop, a co do silnika to jak na swój przebieg jest w dobrej kondycji i nic mu nie dolega.
Skoro chwalisz ELF'a po co ta cała dyskusja skoro wiesz lepiej od wszystkich co zalać, z resztą już kiedyś był na forum taki jeden co wiedział wszystko o wszystkim Lol

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
Robert 79
Zarejestrowani

w żaden sposób nie reklamuje ELFa broń boże, gdzie tu masz reklame i po co by mi to było ???????????? to chyba ty wiesz wszystko coś mi się wydaje więc dlatego pytam sprawdź swoje posty piszesz wszystkim tylko nie ELF więc grzecznie próbuje się dowiedzieć o co tu chodzi więc pytam ale odpowiedź 5-10 sek na ELFie a 3-4 sek na MOTULU zostawię to już bez odpowiedzi i dlaczego mnie porównujesz do kogoś, kto już tu był który wszystko wiedział wszystko o wszystkim coś mi się zdaje że mówimy tu o rodzaju oleju a nie o wszystkim bo ktoś się już tu chyba zdenerwował skoro nie jest po jego myśli

i po co te nerwy forum jest po to żeby pisać opisywać ,dogadać się wyjaśnić,dowiedzieć się czegoś ciekawego ,poprosić kogoś o pomoc,dać tej pomocy jeśli ktoś potrzebuje pozdrawiam

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2015, 13:58 przez Robert 79.)

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(27-05-2015, 12:59)Robert 79 napisał(a): ciekaw jestem co by było jak by ktoś napisał że Motul na forum jet do niczego -chyba by go zasztyletowali hihi
Motul nawet z linii 300V w porównaniu z odpowiednimi olejami Red Line, AMSOil, Penrite czy Royal Purple jest do niczego.

Odpowiedz
acidmk
Specjalisci

Robert i teraz piszesz mądre rzeczy Thumbup Rozmawiajmy, dzielmy się opiniami. Twoje posty wg. mnie były lekko ofensywne stąd tak reakcja na nie.

Elf nie jest po prostu najlepszy i "bezpieczny" jeśli chodzi o parametry, porównaj sobie karty produktów i to o czym pisze Blazejk i Funkoval. Koledzy wiedzą co piszą Thumbup

POzdrawiam
Acidmk
Mój wątek, moja Sicilia w necie LaBellaSicilia.pl
Odpowiedz
Robert 79
Zarejestrowani

w żadnym wypadku nie chciałem tu nikogo atakować ,sory jeśli tak to brzmiało ja tylko pytałem o co chodzi z tym MOTULEM że tak go popierają na to trzeba mieć twarde dowody ,to nie wystarczy tylko że lepiej zapala na zimnym bo to nie jest jedyna rzecz tzn.jaka za to odpowiada ale jest też ważna tak owszem są w parametrach ale praktyka czyni mistrza, jeszcze raz nie reklamuje ani nie zachwalam ELFa jestem neutralny do każdego oleju jeszcze raz sorki jeśli ktoś pomyślał że go atakuje NIE to nie o to chodzi pozdro

ale z drugiej strony czy ktoś się przejechał na SHELL,CASTROLU ,MOBILU,TOTALU,LOTOSIE czy na tym nieszczęsnym ELFIE,VALVOLINE czy są tacy napiszcie ciekawe uwagi warte przeczytania

z ciekawości wlał bym tego MOTULA tylko którego ?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2015, 14:26 przez Robert 79.)

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(27-05-2015, 12:59)Robert 79 napisał(a): funkoval czym ty byś radził zalać scenica 1,5 dci bez dpf olej wymieniany co a raczej do 10tyś co rok norma renault RN 0700,czy norma RN 0710 odpowiednio ELF EVOLUTION 900 SXR 5w-30 czy ELF EVOLUTION 900 SXR 5w-40 dzięki,pozdro

Z tych dwóch? Jak nie masz DPF to 5W40wg mnie. Nie mogłem dorwać aktualnej karty charakterystyki Elfa, bo przekierowuje na stronę Totala.
Sprawdzę jeszcze i ewentualnie skoryguję.

Sprawdziłem. Nie ma Noack'a (niezbyt dziwne), oba mają TBN rzekomo 10 (nie wierzę), ale 5W40 lepiej radzi w wyższych temperaturach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2015, 15:57 przez funkoval.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

3 gości