Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Jaki olej do Renault?


Fyox
Zarejestrowani

@up
Tak
(08-12-2015, 20:31)CzarnePaliwo napisał(a): Podobnie jak nazywanie części olejów lepkości pokroju 5w30 czy 5w40 syntetykami z tym, że tutaj jest już znacznie lepiej, bo olej o bazie grupy III (takie HC na przykład) z dobrym pakietem dodatków może być finalnie bdb produktem.
Tego nie zacytowałem, za dużo wywaliłem na telefonie

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2015, 21:30 przez Fyox.)

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Im dłużej Was czytam, tym mniej wiem.. Biggrin
Powiedzcie mi tylko, czy dobrze zrobiłem, czy zaraz mi silnik padnie...
Mój Grand Scenic II PHI 2,0 16V automat przebieg 140kkm, zalałem Mobil1 New Life 0W40.
Z zasady wymieniam co 10kkm lub rok. Przebiegi roczne około 5kkm, głównie miasto. Mam go dopiero rok, więc była pierwsza wymiana.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi michumal za ten post post:
  • Marian1981
funkoval
Specjalisci

(09-12-2015, 10:22)michumal napisał(a): Powiedzcie mi tylko, czy dobrze zrobiłem, czy zaraz mi silnik padnie...
Mój Grand Scenic II PHI 2,0 16V automat przebieg 140kkm, zalałem Mobil1 New Life 0W40.
Nie, nie padnie. Przy takich przebiegach rocznych zmieniaj co rok i nie będzie źle.

Odpowiedz
ryjas
Zarejestrowani

Dwulitrowa benzyna to na każdej oliwie pojeździ;) A tak serio to masz wlany właściwy olej. Taki zaleca szukajka.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Zawsze też możesz wybrać któryś 5W40 czy 0W40 spośród wymienionych tutaj:
http://www.scenic-forum.pl/showthread.ph...#pid162343
(albo na stronie alfaholików, link na końcu poradnika zamieszczonego pod wskazanym wyżej adresem)

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

No na tej stronie jest mój Mobil 1, czyli dobrą oliwę zalałem. To git, zależało mi na 0W40, żeby podnieść trochę ochronę silnika zimą, zważając na małe przebiegi i częste przestoje auta po kilka dni, co skutkuje spływaniem oleju z całego sinika do miski...

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
CzarnePaliwo
Specjalisci

michumal, Mobil1 New Life 0W40 jest w porządku także bez obaw. Zachęcam tylko zawsze w przypadku kupna m.in Mobila o wyszukiwanie autoryzowanych sprzedawców. Mobil jest jedną z najczęściej podrabianych marek olejowych.

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Dzięki, teraz się zastanawiam, czy mam oryginał... Kupowałem od gościa z alledrogo ale był z mojej miejscowości i odbierałem osobiście, handluje różnymi markami olei.
Czy to możliwe, żeby podróbka miała identyczne opakowanie i hermetyczne zamknięcie?

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
Bora
Kobiety

W Polsce wszystko jest możliwe ...

Odpowiedz
CzarnePaliwo
Specjalisci

Nie chcę siać postrachu tylko uczulam, że bezpieczniej jest w przypadku tak często podrabianych marek szukać jeśli już ich autoryzowanych sprzedawców. Na tym własnie polega podróbka, że ma niemal takie samo opakowanie a niesympatyczną zawartość. Można pewnie skontaktować się z Mobilem i jeśli zależy im na klientach to bez problemu wytłumaczą co powinieneś sprawdzić żeby mieć pewność, że masz oryginalny produkt. Są z pewnością jakieś cechy opakowania, może kod... nie wiem jak to mają ogarnięte w Mobilu.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

4 gości