Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Jaki olej do Renault?


Soul
Zarejestrowani

Przejedź się Scenikiem z silnikiem 1.9 dTi, to poczujesz róźnicę w głośności pracy silnika ;) Swoją drogą dziwisz się, że 1.6 benzyna jest głośny...bo do uciągnięcia takiej budy brakuje mu mocy...to wyje chłopak z przeraźenia ;) 2.0 chyba ma mniejszy problem w tej kwestii. Do 1.9 dTi zamówiłem Gulfa 5W40 za 130 zł..zobaczymy jak będzie się spisywał...dam znać.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Weź poprawkę, że zalanie bez płukania może nie dać od razu spodziewanych rezultatów, po prostu zanieczyszczenia i osady będą wypłukiwane stopniowo przez nowy olej, a właściwie zawarte w nim detergenty.

Odpowiedz
Alize 1800
Zarejestrowani

Od czasy wymiany silnika, tj. od lutego 2013r. (zalany elf 5W40), rok temu elf evolution 5w40 900 NF i jutro ten sam odbieram z filtrem purflux LS 933.

Odpowiedz
Adrian19820
Zarejestrowani

a czy jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na temat oleju to automatycznej skrzyni biegów? coś polecicie? Posiadam 6 biegową z tego co udało mi się wyczytać to activjet. Scenic Przejechane ma 241tkm i nie wiem czy poprzedni właściciel to robił ale ja postanowiłem dokonać wymiany oleju.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Podaj planowany/zakładany sposób eksploatacji samochodu - miasto, trasa; no i oczywiście zakładany budżet. W zależności od sposobu wymiany potrzeba 3.5 lub 7.5 litra oleju.
Na szybko: Ravenol ma fajny syntetyk za jakieś 211PLN za 4 litry
http://sklep.ravenol.pl/oleje-do-skrzyni...id-4L.html
do 5, 6 i 7 biegowych skrzyń Jatco

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2015, 21:13 przez funkoval.)

Odpowiedz
Adrian19820
Zarejestrowani

praktycznie samo miasto, trasy jedynie w sezonie wakacyjnym. Jeżeli chodzi o ilość oleju to mnie zaskoczyłeś bo byłem pewien, że 2l będą potrzebne....a wiecie coś na temat elfmatic 3g ? czy taka wymiana oleju powinna być wykonywana co 60kkm? czy jest tam jeszcze jakiś filtr, który powinien być wymieniony razem z olejem?

Odpowiedz
Adrian19820
Zarejestrowani

Czy ktoś będzie mi mógł coś podpowiedzieć w tej kwestii? Biggrin

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Której?
1. Elf nie słynie z jakości czy stabilności wyrobów, może lepiej dołożyć do lepszego produktu.
2. jeżeli będziesz jeździć głównie w mieście, to zmiany raczej częściej, 45kkm, ale Twoja decyzja
3. Nie słyszałem o filtrze, z tego co wiem, to może być magnes do łapania opiłków, ale jego się nie wymienia.

Odpowiedz
Adrian19820
Zarejestrowani

W takim razie skorzystam z Revanol. A jeżeli chodzi O ilość oleju to od 3.5 do 7.5 litra jest potrzebne do wymiany? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ktoś wymieniał.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

prawie 7l - zależy jak mocno zlejesz

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

6 gości