Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Nawiew


tadeuszek
Zarejestrowani

I jakie rączki do tego podrapane

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Nie narzekaj, nie narzekaj, lepiej obejrzyj moje auto i pomyśl jak wyglądały moje ręce po takiej przygodzie... Biggrin
http://www.scenic-forum.pl/Watek-SCENIC-...ica?page=5

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

Wielki szacun Eek
A ja musiałem odpiąć czujniki sprzęgła i teraz wywala mi błąd czujnika położenia sprzęgła, tak to jest jak się nie odpina akumulatora.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2016, 09:33 przez tadeuszek.)

Odpowiedz
kajfasz
Zarejestrowani

Takie szybkie pytanie mam...
Dzisiaj ściągałem całe podszybie żeby pierwszy raz wyczyścić odpływy i zauważyłem, że po prawej stronie filtra kabinowego jest duży otwór z wentylatorem - pewnie to wentylator nawiewu, ale zaciekawiło mnie czy on przypadkiem nie powinien być czymś osłonięty? Jakaś kratka siatka czy klapka? U mnie ten otwór jest całkowicie otwarty - czy tak ma być?

Żeby uwidocznić o co mi chodzi, - na podadnym poniżej filmiku widać właśnie ten otwór z wentylatorem po prawej stronie od filtra kabinowego (0,55-1,07min). U mnie to wygląda identycznie i nie jest niczym przytkane - czy tak ma być ?

https://www.youtube.com/watch?v=wBcOzcDJKfY

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi kajfasz za ten post post:
  •
A2-eR11
Zarejestrowani

Online
Tak to jest zrobione, to wlot powietrza do wentylatora. Zamyka sie tylko jak wlaczy sie obieg wewnetrzny, wtedy zasłania go taka klapa.

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Tak to wymyślili... i przez tą dziurę wlewa się woda, jak odpływy się zatkają...

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
kajfasz
Zarejestrowani

(05-11-2016, 20:29)A2-eR11 napisał(a): Tak to jest zrobione, to wlot powietrza do wentylatora. Zamyka sie tylko jak wlaczy sie obieg wewnetrzny, wtedy zasłania go taka klapa.

Aha, ok. Tam jest jakaś klapa? Nie widziałem jej. Myślałem, że woda wlewa się przez filtr kabinowy.

Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

(06-11-2016, 16:11)kajfasz napisał(a):
(05-11-2016, 20:29)A2-eR11 napisał(a): Tak to jest zrobione, to wlot powietrza do wentylatora. Zamyka sie tylko jak wlaczy sie obieg wewnetrzny, wtedy zasłania go taka klapa.

Aha, ok. Tam jest jakaś klapa? Nie widziałem jej. Myślałem, że woda wlewa się przez filtr kabinowy.

Nie tylko. U mnie klapa się zamyka jak wyłączę klimatronic. Słychać nawet jak się domyka. Ponadto jak panel climatronica był wyłączony to nie mogłem namacać wentylatora bo właśnie był pod klapą

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
kajfasz
Zarejestrowani

(06-11-2016, 17:04)Kapitan Powolny napisał(a):
(06-11-2016, 16:11)kajfasz napisał(a):
(05-11-2016, 20:29)A2-eR11 napisał(a): Tak to jest zrobione, to wlot powietrza do wentylatora. Zamyka sie tylko jak wlaczy sie obieg wewnetrzny, wtedy zasłania go taka klapa.

Aha, ok. Tam jest jakaś klapa? Nie widziałem jej. Myślałem, że woda wlewa się przez filtr kabinowy.

Nie tylko. U mnie klapa się zamyka jak wyłączę klimatronic. Słychać nawet jak się domyka. Ponadto jak panel climatronica był wyłączony to nie mogłem namacać wentylatora bo właśnie był pod klapą

Ale w jaki sposób się zamyka ta klapa - gdzie ona jest? Co prawda nie przyglądałem się bardzo bo nie wiedziałem, że gdzieś tam może być jaka klapka ale jakoś nic w oczy mi się nie rzuciło - po prostu widziałem duży prostokątny otwór, w którym był okrągły wentylator Biggrin

Czy taki wentylator nie powinien być za filtrem? Przecież jak to tak wygląda to wszystkie liście i inne dziadostwo przez niego przelatuje...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2016, 17:23 przez kajfasz.)

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Klapa lub klapka służy do zamykania obiegu. Jest uaktywniana tylko wyłącznikiem zamkniętego obiegu ( trzy strzaleczki tworzące kółko) na panelu sterowania. Wyłączenie climatronika nie powinno zamykać obiegu. Dziwne to raczej. Taka jest konstrukcja w Reni, że wentylator jest pierwszy i zaciąga wszystko. Za nim jest filtr na którym to wszystko można znaleźć. Przez filtr nie ma się prawa łac woda. Otwór na filtr jest w ścianie grodziowej poniżej podszybia.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości