Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Pomoc dla laika - kupuję SCII w automacie - oceńcie!


pio555
Junior Administratorzy

(25-11-2015, 23:04)A2-eR11 napisał(a): Ta druga oferta nie ma tempomatu
pierwsza też

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
funkoval
Specjalisci

(25-11-2015, 23:04)A2-eR11 napisał(a): albo np 1.9 w ON Tyle ze lepiej brac wtedy wersje po lifcie 130KM w ON

W ON też lepiej brać 2.0 z automatem. Lepszy silnik i lepszy automat.

A2-eR11
Zarejestrowani

Pierwsza opcja tez nie ma tempomatu, owszem ale i nie jest ona wymieniona w wyposazeniu, a w drugiej napisal ze jest, a faktycznie go nie ma Biggrin

Ogolnie przy automatach lepiej jest brac silnik kolo 2L w gore, a 1.9 blisko jest i ten 130KM daje rade, az sie znajomi dziwia ze tak to idzie fajnie :P
Przy 2.0 ON jest inna skrzynka, tam jest zdaje sie automatyczna bezstopniowa skrzynka CVT chyba co? Ktora tylko symuluje zmiany biegów.
W nizszych pojemnosciach jest klasyczny automat 4 biegowy, DP0.
A ogolnie automaty to jest to! Thumbup Tylko trzeba o nie dbac i przestrzegac wymian olejow aby byly niezawodne.... A instrucje serwisowe Renault co do wymian olejow zażynają te skrzynki i pozniej idzie opinia ze automat jest awaryjny bardzo... W zwiazku z tym przy zakupie automatu trzeba uwazac na przebiegi.... Serwisowane w ASO za granica raczej nie mialy wymienianych olejów bo producent tego nie przewiduje, a pozniej jest problem dosc szybko i koszty naprawy wysokie, niz tania wymiana oleju w odpowiednim czasie.

pawelli
Zarejestrowani

- sprawdzić skrzynię biegów czyli:
zasprzęglanie
czy nie szarpie przy zmianie biegów
czy na lekkim wzniesieniu jak puścisz hamulec - czy auto nie stacza się do tyłu
czy jak dojedziesz do krawężnika - to czy przy małej iloście "gazu" podjedzie pod krawężnik
- wymień olej w skrzyni - wymienia się co 50-60 tys
- podłącz pod CLIP-a
- sprawdź czy wszystko działa

i do automatu - lepiej 2,0

[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi pawelli za ten post post:
  • funkoval
krzysztofkrzysztof
Zarejestrowani

op Bardzo dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Ponieważ ma to być samochód dla żony - przedewszystkim na miasto to rozważam jeszcze Renaul Modus - w sumie to troche podobny do Scenika :) co o tym myślicie? 

http://otomoto.pl/oferta/renault-modus-p...ydGf7.html

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2015, 10:42 przez krzysztofkrzysztof.)

funkoval
Specjalisci

(25-11-2015, 23:55)A2-eR11 napisał(a): Przy 2.0 ON jest inna skrzynka, tam jest zdaje sie automatyczna bezstopniowa skrzynka CVT chyba co? Ktora tylko symuluje zmiany biegów.
W nizszych pojemnosciach jest klasyczny automat 4 biegowy, DP0.

W obu przypadkach klasyczny automat z konwerterem hydrokinetycznym, dla 1.9 ciesząca się niezbyt dobrą sławą DP0, dla 2.0 dCi jest 6biegowy automat AISIN.

CVT jako że do niedawna słabo sobie radziły z momentem obrotowym raczej nie były pakowane do diesli, teraz taka skrzynia jest jako standard (i nie ma innej opcji) do 2.0 Pb w Sceniku III.

Sorry za off-top, chciałem tylko wyjaśnić.

(26-11-2015, 10:41)krzysztofkrzysztof napisał(a): rozważam jeszcze Renaul Modus - w sumie to troche podobny do Scenika :) co o tym myślicie? 

http://otomoto.pl/oferta/renault-modus-p...ydGf7.html

Auto fajne, ale nie za te pieniądze. To jest 10letni miejski wózek, a nie młodszy kompakt. Krupia Wólka - może ktoś z Piaseczna czy Góry Kalwarii mógłby podskoczyć i obejrzeć na żywo.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2015, 11:16 przez funkoval.)

[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • A2-eR11
michumal
Zarejestrowani

Ja mam 2,0 Pb automat grand scenic II PhI. Automat 4 biegowy DP0. No cóż, spalanie w mieście jest Biggrin spore - 11,2. Na trasie przy oszczędnej jeździe krajową starą drogą zszedłem do 7,0. Jednak można go zagazować, choć ja osobiście gazu nie uznaję. Mi jednak spalanie zupełnie nie przeszkadza robię małe przebiegi. Biggrin Skrzynia DP0 nie jest jakimś mistrzostwem świata, ma swoje wady (które czasem nawet trochę denerwują) jednak zauważa je raczej wprawny kierowca z większymi umiejętnościami. Przeciętny kierowca będzie z niej zadowolony. Oczywiście ta 6 biegowa skrzynia na pewno działa lepiej i byc może spala mniej. Auto kupiłem także z myślą o żonie, jednak nie ograniczyłem się tylko do automatu, a szukałem wersji full tak, aby było jak najbardziej bezobsługowe typu HF, automat świateł, wycieraczek, klimy...

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
scrabi
Zarejestrowani

kurcze coraz bardziej i ja się przekonuje do tego że automat w scenicu to dobra sprawa.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
SPECJAL
Zarejestrowani

(27-11-2015, 20:28)scrabi83 napisał(a): kurcze coraz bardziej i ja się przekonuje do tego że automat w scenicu to dobra sprawa.

święte słowa  Clap

scrabi
Zarejestrowani

(27-11-2015, 20:33)SPECJAL napisał(a):
(27-11-2015, 20:28)scrabi83 napisał(a): kurcze coraz bardziej i ja się przekonuje do tego że automat w scenicu to dobra sprawa.

święte słowa Clap
może i nie często ,ale sporo km juz przejechałem mercedesem W140 4.2 z 1992r i powiem wam że autoamat do naprawdę dar od niebios. Każdy może jeżdzic manualem,ale nie każdy umie i i chce jeżdzić automatem.Niemiałem jeszcze okazji w scenicu ale, myśle że nadejdzie ten czas że i ja sobie sprawie szczeniaczka w automacie.Hmm może ktoś będzie chciał sie zamienic ?:-)

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi scrabi za ten post post:
  • michumal




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości