Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Opór na tarczach


eques
Zarejestrowani

op Witam,
Podczas ostatniej zmiany obuwia w aucie zauważyłem, że koła/tarcze są lekko trzymane przez klocki hamulcowe, tzn. nie kręcą się swobodnie, tylko maja wyraźny opór. Nie można zakręcić tarczą, aby swobodnie obróciła się jeszcze trochę, nawet do ruszenia trzeba użyć trochę siły. Czy to jest zjawisko normalne, czy raczej niekoniecznie.
Scenic III PH I
Pierwsza rejestracja kwiecień 2011
Przebieg 54 000
Klocki nie były wymieniane od nowości, na chwilę obecną jest ich jeszcze sporo.
Samochód u poprzedniego właściciela częściej stał jak jeździł. Zakupiłem go w lutym z przebiegiem 37000 km.
Czy należałby wyczyścić tłoczki, może one się nie cofają, lub odpowietrzyć układ ?
Samochód nie miał kolizji i żadnych przygód remontowo/warsztatowych.
Dzięki za pomoc
Cezary

Scenic I ph I  -----> Scenic I ph II  -----> Scenic III ph I
Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

Polecam rozebrac i wyczyscic prowadnice klockow oraz bieznie po ktorej sie poruszaja. Beda wtedy pracowaly prawidlowo.
Stawiam ze masz zapieczone prowadnice.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Sytuacja nie jest normalna i trzeba to zrobić w miarę szybko.
Inaczej ryzykujesz, ze w koncu zostaniesz gdzieś na drodze z przyblokowanym kołem (miałem w historii dwa razy).

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Tak jak napisali przedmówcy. Rozebrać, wyczyścić, nasmarować, jak jest potrzeba to wymienić gumki, złożyć i cieszyć się brakiem oporów i mniejszym spalaniem Biggrin

Thumbup
Odpowiedz
SOLO
Zarejestrowani

Ja tak miałem i zignorowalem. Wymiana zacisków mnie spotkała za karę.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Z powodu takiej dolegliwości kilka lat temu jechaliśmy z pomocą dla DizzyX ponad 300 km : końcówka grudnia, sobotnia noc, mróz, śnieg, zablokowane przednie prawe koło...

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

Online
Mi w Fso się nawet zapaliły klocki. To była masakra.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości