Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Wymiana tulei tylnej belki - na co zwrócić uwagę


wojtekrx
Zarejestrowani

op Witajcie, to mój pierwszy post z zapytaniem, jeśli dubluje przepraszam, ale jeszcze poznaję forum. 

Mam pytanie związane z wymianą tulei tylnej belki. Niedawno kupiłem Scenica, tylne zawieszenie wygląda na zdrowe, 
ale znajomy powiedział mi że tuleje belki są do wymiany, bo guma odchodzi już od metalu. Tuleje Sasica już kupiłem i chcę oddać to do mechanika aby tylko "opuścił" belkę i wymienił tuleje. Czy są jakieś ważne rzeczy na które powinno się zwrócić uwagę? Czy jakoś konkretnie się je wciska (jakaś konkretna płaszczyzna/kąt/ kierunek) czy należy coś poznaczyć żeby po złożeniu potem nie było niespodzianek? Czego od mechanika wymagać żeby zrobił to dobrze? 
Regeneracji jeszcze nie trzeba, ale jeśli mam wymienić tuleje to po bożemu. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam.
miro napisał 07-12-2015, 21:35:
Zgodnie z pkt.4 regulaminu pierwszy post powinien być tu  http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania
Kolejny proszę napisać w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2015, 21:35 przez miro.)

Odpowiedz
maciekno
Zarejestrowani

Z tymi belkami to nie jest taka prosta sprawa. Zgodnie z opisem Twojego auta powinieneś mieć belkę z czterema drążkami. Wg rysunków jest tam tylko jedna tuleja (na stronę) właśnie taka tuleja. Nie ma żadnych łożysk ani nic. Chyba że ta tuleja w sobie ma jakieś łożysko. Koniecznie trzeba pilnować wieloklinów na drążkach skrętnych przy ich obsadzaniu bo inaczej zmienisz wysokość posadzenia auta. Też drążę temat bo mi strasznie stuka tył, nie mam za bardzo czasu na diagnozę ale obawiam się że to belka. Jak coś zwojowałeś to napisz jak poszło.

[Obrazek: icon3.png]  
Odpowiedz
fed21
Zarejestrowani

tuleje sasica sa ok

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości