Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Trzaski w przednim zawieszeniu


camillo86
Zarejestrowani

op Witajcie.
problem mam z moim szczeniakiem tj. przy najeżdżaniu np na próg zwalniający przy prędkości 20 km/h coś mi trzaska z przodu - dźwięk podobny do najechania na studzienkę kanalizacyjną z luźnym włazem. Jak jadę wolniej to nic nie słychać. Dzieje się tak tylko na progach i nazwijmy to innych równych poprzecznych przeszkodach gdzie nacisk na oba koła jest taki sam. jeśli złapię nierówność tylko jednym przednim kołem nic nie słychać. Żadnych luzów na kierownicy, drgań, ściągania na którąś stronę nie zaobserwowałem.
Miał ktoś coś podobnego?
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2015, 20:14 przez TomaszB.)

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Gumy stabilizatora

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Albo drążki kierownicze.
Jedz na stację niech go "wyszarpią".

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

również proponuję podjechać na stację Biggrin powiedzą Ci konkret a koszt to zaledwie 10-20zł

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

ja miałem tak jak juz miałem amorki przednie zużyte.po wymianie przestało,ale ppo jakimś miesiącu znowu powróciło więc myślę że to gumy drążka stabilizatora.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
camillo86
Zarejestrowani

op Dzięki za odpowiedzi, od tego zacznę bo już kilku znajomych co mają renaulty mi to podpowiadało Biggrin

Odpowiedz
kaag
Kobiety

Mam dokładnie to samo, też mi powiedzieli, że to gumy.

Odpowiedz
pagio1
Zarejestrowani

Witam, mam to samo i na stacji stwierdzili że to łożysko amortyzatora. A jeszcze jedno na postoju podczas kręcenia kierownicą z lewej do prawej i odwrotnie czuć dwa takie pyknięcia lub podczas ruszania przy małej prędkości wyczuwalne jest na kierownicy delikatny taki jakby przeskok - to też podobno przyczyna tych łożysk. U mnie jest to wyczuwalne z lewej strony (od kierowcy). Muszę to wymienić, podpowiedzcie czy wymienić tylko lewą stronę czy obydwie żeby nie powtórzyło się zaraz z drugiej strony. I jeszcze jedno pytanie w sklepach trochę drogo a na allegro znalazłem kpl. o wiele tańsze tylko nie wiem jakiej firmy wybrać. Co polecacie:
http://allegro.pl/poduszka-lozysko-amort...76988.html
czy
http://allegro.pl/poduszka-lozysko-amort...20011.html
Gumy stabilizatora są sztywne.

Odpowiedz
alamsok1
Zarejestrowani

W moim słychać zgrzyta po najechaniu na policjanta{ śpiącego},po oględzinach ze zdjętym kołem wydaje mi się że jest uszkodzona tuleja wahacza ta w poziomie.Jak ruszam breszką to wahacz się lekko podnosi a środek tulei stoi..Muszę to dokładnie sprawdzić.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(01-03-2016, 13:26)pagio1 napisał(a): podpowiedzcie czy wymienić tylko lewą stronę czy obydwie
ja bym już zrobił obydwie strony, a dodatkowo z drugą stroną pójdzie Ci szybciej i sprawniej

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości