Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Trzaski w przednim zawieszeniu


michumal
Zarejestrowani

No ori guma 69 !!! Ale już ori łącznik stabilizatora jedyne 83. http://www.quippo.pl/k91,zawieszenie-sta...zniki.html
Kurcze, polećcie jakiegoś dobrego producenta, żebym mógł coś dobrego kupić i zrobić ten stabilizator.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-08-2016, 15:23 przez michumal.)

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

no wlasnie i to jest roznica.. sasica sa po 10-15zl... to juz sama cena sugeruje co to za jakosc... Pol roku i znow do wymiany. Najgorsze ze wymiana ich wcale nie jest lekka latwa i przyjemna zeby sie mozna bylo bawic w to co chwila..

Odpowiedz
Rysal
Zarejestrowani

(09-08-2016, 07:51)diabel napisał(a): Nie wiem czy są dostępne do Sceniców części z tej firmy, ale jak w Passacie wymieniałem wszystkie 8 (sic!) wahaczy, końcówki drążków i łączniki stabilizatorów, to polecono mi (zamiast Febiego i Ruvilla, które chciałem) hiszpańską markę RTS, rzeczywiście produkcja UE. Musze wam powiedzieć, że cena była mega dobra (w pół drogi między chińskim badziewem z Mastersporta i Maxgeara a właśnie Febim i Ruvillem), a zrobiłem na nich do sprzedania auta ok. 30 tys km i zero luzów, a to w Passerati nie takie oczywiste. I dają 3 lata gwarancji.

Własnie kupiłem sworzeń wahacza i silentbloki tej firmy.

Odpowiedz
pagio1
Zarejestrowani

Przymierzam się do wymiany gum i łączników drążka stabilizatora. Możecie polecić jakiej firmy zakupić te elementy, jest spory wybór na allegro. Rozpiętość cenowa 20-80 zł chodzą za sztukę łączników a gum 20-40 zł. Wolę wybrać coś dobrego, żeby tam szybko nie zaglądać, bo dostęp nie jest łatwy. Zmusza mnie to, że trzeszczą gumy podczas jazdy nawet na nierównym asfalcie (łączonym), najazdach itp.
Znalazłem taki filmik na you tube o skrzypieniu
https://www.youtube.com/watch?v=iir2mbPwWmo
Co wy na to?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017, 18:11 przez pagio1.)

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Jakie kupisz wedlug mnie za rok w zimie znow sie odezwa.

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

Nigdy nie miałem problemu z piszczeniem zawieszenia, więc już nie wiem o co z tym chodzi, tym bardziej, ze wydaje się to być dosyć powszechnym problemem.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

w moim nie bylo skrzypienia rok temu w zimie, a mial gumy fabryczne jeszcze na stabilizatorze... W tym roku sie odezwaly gumy i skrzypienie jest. Ciekawe czemu tak zima to u nas wychodzi i chyba tylko w polsce to uzytkownikom scenikow to wychodzi. Ojciec moj ma 2004 rocznik i nigdy gum nie wymienial. Ma cisze juz kupe lat. Ale auto jest uzywane w UK wylacznie....

Odpowiedz
przemkoski84
Zarejestrowani

Ja również mam stukozgrzyty przy pokonywaniu np. progów zwalniających, ale co ciekawe - pojechałem do mechanika, żeby mi to sprawdził, to wszystko było w porządku, a na dodatek przez kilkadziesiąt kilometrów od chwili sprawdzenia "łyżką" różnych elementów zawieszenia i poduszek silnika zgrzyty się wyciszyły. Dzisiaj uzupełniłem ciśnienie w kołach i zgrzytów nie słychać. Czy to zima i jej uroki, czy szukać gdzieś przyczyny?

Odpowiedz
pauel007
Zarejestrowani

Witam wszystkich, podepnę się pod ten wątek. Ja również mam taki hałas, a raczej puknięcie gdy wyjeżdżam z pod domu przez bramę na drogę (w prawą stronę), mam tam lekki próg. Puknięcie jest głośne, w aucie mam wrażenie jakby coś się urwało. Podobnie jak się zapieczona śruba urywa. Analogicznie do wjeżdżania na posesje (również w prawą stronę), też jest takie charakterystyczne walnięcie. Byłem przedwczoraj na diagnostyce, gość nic nie znalazł na szarpakach, także kazał mi budą bujać. Co byście obstawiali ?!?!, diagnosta dodał, że może to być łożysko amortyzatora.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości