Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Winda i koło zapasowe, przekładka, Grand Scenic II do III


elbandito
Zarejestrowani

op Mam koło zapasowe i windę w Grand Scenicu II ph1. Czy będzie pasować do Grand Scenica III?

Odpowiedz
brytanpl
Zarejestrowani

Jeśli masz windę i auto, to spróbuj przymierzyć czy śruby montażowe i otwór pod klucz pasuje.
Zerknąłem na allegro i windy wydają się być podobne ale czy rozstaw jest ten sam ?

PS. gdyby jednak nie pasowała i chciałbyś ją oddać.. o chętnie przyjmę ;) Ja w sobotę będę walczył z zaciętą windą w swoim GS II. Musze zajrzeć do mechanizmu z linką, bo stoi.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2015, 09:33 przez brytanpl.)

Dzień majowy, słonko praży, że aż Gucia w głowę - parzy.
Włożył na nos okulary, Co tu po mnie? - w drogę stary!
Poszybował za nektarem, racząc się przyrody czarem. Wine
Odpowiedz
kapelmajster
Zarejestrowani

A to w grandach nie zawsze jest 7 fotli(2tylne chowane) i sa podwieszane zapasy? W krótkich to wiadomo.

Odpowiedz
elbandito
Zarejestrowani

op W Grand Scenic III nie jest to regułą. Zarówno winda i fotele, to kwestia dodatkowego wyposażenia. U mnie w III są 7 fotele, ale windy brak. Z poprzedniej wersji II winda pasuje, koło niestety na inną ilość śrub, więc trzeba dokupić felgę.

Odpowiedz
kapelmajster
Zarejestrowani

No to nie wiedzialem:-)
Spropo windy, moze w scenikach inaczej ale w Espace 4 z2004 roku jak kupilem w styczniu 2015 i butle do gazu zakladalem to tylko trza bylo podcinac bo o odkręceniu nie było mowy nie wyobrażam sobie tego na trasie przy probie zmiany koła? chyba ze trzeba to moze z 2razy w roku odkrecic ,nasmarowac,ruszyc?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2016, 12:18 przez kapelmajster.)

Odpowiedz
kapelmajster
Zarejestrowani

(26-10-2016, 10:56)elbandito napisał(a): W Grand Scenic III nie jest to regułą. Zarówno winda i fotele, to kwestia dodatkowego wyposażenia. 

A jesli nie ma windy, jest 7foteli , jest zestaw naprawczy koła  to czy jest lewarek gdzieś i teszta akcesori(hak do holowania,klucz do kół haczyk do kołpaków itd)?

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Nie wiem jak w trójce, w dwójce kompresor, płyn do koła i podnośnik są w schowku pomiędzy 2 a 3 rzędem foteli, reszta w schowku pomiędzy 6 i 7 fotelem.

Odpowiedz
Rigel
Zarejestrowani

Po zdemolowaniu windy w moim SCIII (nawijanie bez obciążenia) zamontowałem windę z SCII.
O dziwo wszystko spasowało idealnie, mimo, że numery wind są różne.
Załączam fotkę obu wind: górna winda to ta z SCII, dolna to ta zdemolowana fabryczna.

   

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Dzięki, że się dzielisz doświadczeniem.
Mogę ukraść fotkę w celach edukacyjnych? Wrzuciłbym na zagraniczne forum, bo tam też pada takie pytanie o windę.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2017, 20:19 przez funkoval.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • Mateusz Redzimski
Rigel
Zarejestrowani

(20-04-2017, 19:09)funkoval napisał(a): Dzięki, że się dzielisz doświadczeniem.
Mogę ukraść fotkę w celach edukacyjnych? Wrzuciłbym na zagraniczne forum, bo tam też pada takie pytanie o windę.

jasne :Biggrinie będę oczekiwał tantiemów za publikacje zdjęcia.
Jeśli tylko komuś to pomoże ....
to tak w ramach rewanżu, bo forum już mi pomogło w kilku tematach Biggrin

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości