Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Nowe przednie lampy


brytanpl
Zarejestrowani

Trochę odgrzeję temat dotyczący lamp- nie zakładałem nowego wątku, gdyż mój problem dotyczy lampy o złym kącie świecenia a tutaj dużo wypowiedzi dotyczyło "przeróbek" z anglików (jeśli moderator uzna za stosowne, to można wpis przenieść do nowego wątku).

Wspomnę tylko, że auto ściągnąłem w zeszłym roku z Francji, było rozbite. Wymieniałem prawą przednią lampę, zderzak i inne elementy przygotowując auto do rejestracji i przeglądu zerowego. Podczas szukania lamp patrzyłem na homologację, żeby nie była to lampa angielska, i w rodzinnym mieście kupiłem z rozbitego auta lampę z homologacją E4. Lampę założyłem, ustawiłem "na ścianie". Na moje oko świeciła inaczej niż w innych autach ale na przeglądzie zerowym na nią zerknęli i uznali, że jest ok.

W tym roku pojechałem na swoja ulubioną stację diagnostyczną- na przegląd. Poprosiłem znowu o skontrolowanie świateł i na przyrządzie ewidentnie widać, że lampa prawa jest ustawiona jak lampa od auta angielskiego. Przegląd na szczęście uzyskałem(z racji , że nie rażę kierowców) ale dostałem kwit z informacja o stanie niezadowalającym pojazdu, jednak nie wpływający na przyznanie przeglądu.

Lampę obejrzałem dokładnie dzisiaj rano i faktycznie według oznaczeń ma homologację E4 i dwie strzałki skierowane w lewo i dwie strzałki skierowane w prawo. Udało mi się trochę o lampach poczytać i znalazłem post, że takie oznaczenie znajduje się na lampach z możliwą regulacja na ruch lewo i prawostronny. Czy to prawda?  W jaki sposób przestawić lampę z lewostronnej na prawostronną ? Jest jakaś dodatkowa regulacja kąta odbłyśnika ?

Wiem, że ludzie przerabiają lampy, jednak nie o to mi chodzi. Jeśli jest fabrycznie możliwość jej wyregulowania to chcę ją przestawić- nie znalazłem jednak nigdzie wzmianki w instrukcjach. Przeróbki raczej nie przewiduję.

W internecie znalazłem zdjęcie z podobnym oznaczeniem do mojego - chodzi o strzałki prawo i lewo.
[Obrazek: bbbbb.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2016, 09:48 przez brytanpl.)

Dzień majowy, słonko praży, że aż Gucia w głowę - parzy.
Włożył na nos okulary, Co tu po mnie? - w drogę stary!
Poszybował za nektarem, racząc się przyrody czarem. Wine
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Mój kuzyn czyścił lampy w swojej megane2. Wyjął lampę i jej nie rozklejał tylko jakoś tam od tyłu się dostawał.
Mówił mi coś o jakiejś blaszce, którą można włożyć w dwóch pozycjach. On włożył odwrotnie i właśnie uzyskał "angielskie świecenie". Odwrócił blaszkę i wróciło do normy.
Niestety znam tylko takie ogólniki, ale może będzie to jakąś wskazówką.

Thumbup
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Patrys4891 za ten post post:
  • brytanpl
brytanpl
Zarejestrowani

Być może to właśnie jest ta przysłona, o której są szczątkowe wzmianki w internecie.
Każda wskazówka jest mile widziana ! Biggrin

Dzień majowy, słonko praży, że aż Gucia w głowę - parzy.
Włożył na nos okulary, Co tu po mnie? - w drogę stary!
Poszybował za nektarem, racząc się przyrody czarem. Wine
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Czyli teraz należy zakasać rękawy i organoleptycznie przekonać się co tam w lampie piszczy Thumbup

Thumbup
Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Szczegóły poniżej:
http://mb201-124.eu/topic/26566-wszystko...w-pigulce/
Poczytaj, znajdziesz tam o strzałkach.
Poza tym poczytaj o reflektorach symetrycznych.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2016, 14:25 przez michumal.)

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości