Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Terkotanie nawiewu, czyszczenie nie pomogło


lalunia37
Zarejestrowani

op Witam, dzisiaj rozebrałem podszybie celem wyczyszczenia wentylatora nawiewu. Od kilku dni słychać było takie terkotanie jakby listek jakiś wpadł. Oczywiście okazało się, że kilka listków było. Wyczyściłem od razu całe podszybie, odpływy itp. Zanim wszystko zmontowałem sprawdziłem nawiew i jakie było moje zdziwienie, gdy terkotanie nie ustało. Mimo wielokrotnych oględzin okazało się, że już nic tam nie ma. Przy ręcznym kręceniu niczego nie było słychać. Czy ktoś może mnie nakierować gdzie dalej szukać? Czy muszę szykować się na coś czego się obawiam czyli rozbiórka deski rozdzielczej? Dodam tylko, że nawiew na każdym biegu (nie licząc tego terkotania) działa dobrze. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

a wyjąłeś kolego Filtr kabinowy? Po Wyjęciu filtra najlepiej jest włączyć na maxa nawiew i poruszac poprzekręcać wszystkie ustawienia .Na nogi na szybę itp.
Obieg zamkniety i otwarty.Może sie gdzies jeszcze zawieruszył jakiś paproch,ew listek.Ja tak zawsze robie przy wymianie filtra kabinowego, mało tego odkurzaczem traktuje to miejsce gdzie sie mieści filtr,ew szczoteczką lub pędzelkiem.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
lalunia37
Zarejestrowani

op Zrobiłem tak jak mówisz. Nawet sprężarka potraktowałem

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Słyszałem takie terkotanie u znajomego w SC II ph I, przy uruchomieniu silnika. Nie było to słyszalne jakby liście wpadły w wentylator i bardziej to po środku było.. Nie zaglądałem tam tak głęboko nigdy, ale teraz tak się zastanawiam, czy do sterowania klapami jest użyty gdzieś mechanizm listwy zębatej przesuwanej silniczkiem?

Tak pytam bo ten dźwięk by mi pasował do dźwięku jaki może wydawać przeskakujące na zębach listwy kółko napędzające silniczka.. Jest tam gdzieś takie rozwiązanie techniczne sterowania klapami? Ktoś wie?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Tak, to terkotanie jest możliwe z ustawienia klap.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Wymienia się wtedy cały silniczek z przekładnią czy jak to jest zrobione tam?

Odpowiedz
lalunia37
Zarejestrowani

op Swoja droga dojdę od strony silnika do mechanizmu nawiewu? Czy czeka mnie demontaż deski rozdzielczej?

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Tylko demontaż deski, ok 1 godziny i silniczek na 3 srubach. Moim zdaniem to terkotanie jest od silniczka, panewki się wyrobily lub jedną zatarla i wirnik obciera o magnesy. Sprawdź, żeby mieć pewność, czy to terkotanie związane jest tylko z dmuchawa, czy może ktorys silniczek od klap nawiewu.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi michumal za ten post post:
  •
Fyox
Zarejestrowani

U mnie też ostatnimi czasy terkocze, na wolniejszych obrotach słychać mniej.
Jutro muszę wejść pod auto, więc na pewno znajdę chwilę, żeby góry zajrzę do filtra.

Odpowiedz
Marian1981
Zarejestrowani

U mnie też było to terkotanie, były liście w tym wirniku "chomika". Potem potraktowałem białym smarem od strony podszybia silniczek(długą rurką od klimatyzacji bo inaczej nie miałem dojścia bez rozbierania) i był na kilka miesięcy spokój. Ale co jakiś czas jakieś liście wpadają i zaczyna się terkotanie.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Marian1981 za ten post post:
  • dyngol




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości