Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH I Nawigacja


Antoniusz
Zarejestrowani

Tyle co wiem to z jęz. polskim jest problem, są specjaliści podobno w Krakowie co takimi rzeczami się zajmują poszukaj też na allegro. W jaki sposób auaktualniłes mapy napisz jeśli możesz się podzielić

Odpowiedz
Grzenio
Zarejestrowani

Niestety RDS, czas tylko na pasku nad nawigacją. Dodatkowo problemem w tych nawigacjach jest fakt, że nie da się na stałe nawigacji wyłączyć - po każdym uruchomieniu autka nawigacja się włącza (jedynie co to fakt, ze można włączyć na stałe np tryb nocny).
Co do j.polskiego to można zmienić ale ja osobiście nie widzę takiego sensu - te kilka komunikatów można się nauczyć (turn left, turn right, etc). Sama nawigacja działa świetnie - jestem z niej bardzo zadowolony. Problemem u mnie było, że nadajnik GPS mi siadł (ten w antence) a kosztuje blisko 700zł. Plusem jest fakt, ze do tego radia podchodzą nadajniki najtańsze (po 15zł na allegro) i u mnie taki nadajnik jest przyklejony koło lewarka zmiany biegów (spod radia).

Odpowiedz
Grzenio
Zarejestrowani

Standardowo w tych nawigacjach jest kilka języków do wyboru ale polskiego nie ma - ja zmieniłem sobie na angielski i jest całkiem przyjazny (ten niemiecki to tragedia).

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Jeszcze raz gratuluję zakupu Thumbup

Co do nawigacji to prawdopodobnie to Carminat 8000, musisz najpierw przejść przez menu i dotrzeć do informacji o systemie i ściągnąć ze strony oryginalny soft pid daną wersje i doinstalować/zmienić język na bardziej ludzki czyli angielski a później kombinować z polskim.

Wrzuć fotkę radia/zmieniarki to coś pomożemy Biggrin

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Radio Tuner list jak dobrze pamiętam, a w schowku na nawi jest tylko napis GPS

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

(30-05-2015, 21:51)maciej1486 napisał(a): Radio Tuner list jak dobrze pamiętam, a w schowku na nawi jest tylko napis GPS
To zmieniarkę masz pod fotelem czy zmieniarka w konsoli środkowej.

A navi to Carminat 8000 .

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2015, 21:55 przez blazejk.)

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

(30-05-2015, 21:54)blazejk napisał(a):
(30-05-2015, 21:51)maciej1486 napisał(a): Radio Tuner list jak dobrze pamiętam, a w schowku na nawi jest tylko napis GPS
To zmieniarkę masz pod fotelem czy zmieniarka w konsoli środkowej.

A jaka navi to sprawdź w menu nawigacji.

Zmieniarkę do radia mam pod jednym fotelem a nawigację pod drugim :P

A jak sprawdzić? Sory, ale 1 raz mam takie cudo

Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Kod do navi to 4112.
Jutro ci podam kroki w menu.

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Obiecane
[Obrazek: 26592c2013cfa3fbb12ef34d9c4b5be1.jpg]

[Obrazek: 2ed81eada7448fd23fd100eb23e410a0.jpg]

[Obrazek: d3c35a6f1e1102f957d85f48e8f2d106.jpg]

[Obrazek: dd8a709232c31819f86e28d72a260419.jpg]

[Obrazek: b16f09f4191b7684402db1547e53edde.jpg]

Możesz jeszcze zobaczyć w językach (language) czy nie masz angielskiego

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz
blazejk
Specjalisci

Tak też mam carminata 8000 ale tylko go używam do wyświetlenia godziny i temperatury zewnętrznej

Grand Scenic II - 1,9dCi Confort Expression & Laguna II- 2,2dCi Automat Initiale Paris
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bezsensu" - król Julian
[Obrazek: 1601105.png]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości