Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Luz między zwrotnicą a sworzniem wahacza


tadeuszek
Zarejestrowani

op Panowie byłem u dwóch różnych  diagnostów i każdy stwierdził luz między zwrotnicą a sworzniem wahacz , którego wogólę wymieniłem bo   jeden z diagnostów stwierdził .że do wymiany jak się okazało nie był, ale pomińmy to , sworzeń wymieniony, na swoim miejscu siedzi  nową śrubą dokręcony, jak jadę po nierównej drodze to coś stuka. Diagnosta po znajomości stwierdził że wszystko OK tylko jest luz właśnie ten luz. Czy to oznacza że zwrotnica do wymiany? A może miał ktoś taki przypadek?

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Najprawdopodobniej do wymiany.Rozumiem z twojego opisu że sworzeń ma luz w miejscu gdzie wchodzi w zwrotnicę(piastę).

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

op Ta w gnieździe zwrotnicy, a już bardziej dokręcić się nie da.

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(31-12-2015, 17:41)tadeuszek napisał(a): Ta w gnieździe zwrotnicy, a już bardziej dokręcić się nie da.

Wszystko może się zdarzyć ale jakoś trochę dziwi mnie takie uszkodzenie zwrotnicy w miejscu mocowania sworznia. 
Myślę jeszcze o jednej sprawie a mianowicie o śrubie, może ma inną średnicę?
Może masz starą śrubę to je porównaj, albo sworzeń ma inną średnicę tego trzpienia, który wchodzi w gniazdo zwrotnicy.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2015, 18:29 przez haszczurur.)

Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

op Sworzeń ma tylko jedną średnicę bodajże 18mm musiałbym sprawdzić , a śruba była dość dopasowana więc raczej nie ten trop, ktoś mi kiedyś powiedział ,że jak był luz to mogło się gniazdo wyrobić, chyba kupię używkę zwrotnicy i zobaczę w tedy, a w ogóle są zamienniki?

Odpowiedz
jarcun
Zarejestrowani

a czemu twierdzisz że mocniej dokręcić się nie da ? czy szczelina znikła w zwrotnicy do zera i ścianki się już dotykaj ( tam gdzie jest przecięcie zwrotnicy)

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(31-12-2015, 22:06)tadeuszek napisał(a): Sworzeń ma tylko jedną średnicę bodajże 18mm musiałbym sprawdzić , a śruba była dość dopasowana więc raczej nie ten trop, ktoś mi kiedyś powiedział ,że jak był luz to mogło się gniazdo wyrobić, chyba kupię używkę zwrotnicy i zobaczę w tedy, a w ogóle są zamienniki?
Chodzi Ci czy są zamienniki zwrotnicy? Nie wiem.
Kup używkę, jest tego mnóstwo z tego względu, że zwrotnica pasuje również z angola ceny są bardzo przystępne. Przy zakupie zwróć uwagę na blaszkę do mocowania czujnika ABS czy nie jest połamana albo skorodowana. Takie blaszki występują tylko w zestawie z łożyskiem w związku z tym jak w zakupionej zwrotnicy nie będzie ww. blaszki powstanie problem montażu czujnika.

Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

op A jest jakaś różnica między poj. 1,9 , 1,6 , 1,5 , 2,0 ,czy to jest jedna i ta sama zwrotnica.

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Według Tego co patrzę na Alledrogo: 1.4, 1.6, 2.0 mają te same i 1.5dci, 1.9dci, 2.0dci mają te same. Wychodzi na to że są dwa typy, ale to tylko info z neta

Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

op Czyli trzeba patrzeć aby tylko było od dci? też się naoglądałem na allegro i ceny są bardzo różne.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości