Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Luz między zwrotnicą a sworzniem wahacza


alamsok1
Zarejestrowani

Kolego jak miałem scenica 1 1.6 16v to sworzeń miałem oryginalny przy 180 tyś.km i nigdy nie stukał a elementem który stukał była często guma mocująca stabilizator do wahacza.Wymieniałem kilka razy gdyż te gumowe maja słabą trwałość i należy zamontować poliuretany.........http://poliuretany.olkusz.pl/pl/renault-clio-megane-scenic-tuleja-stabilizatora-przedniego-zewnetrzna-fi-18-24-mm-1szt.html

Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

op Nie wiem czy czytałeś od początku bo chodzi o scenica II  a nie 1, bo w 2 kach drążek stabilizacyjny połączony jest z wahaczem  za pomocą łącznika, który też mam wymieniony

Odpowiedz
alamsok1
Zarejestrowani

(01-01-2016, 18:12)tadeuszek napisał(a): Nie wiem czy czytałeś od początku bo chodzi o scenica II  a nie 1, bo w 2 kach drążek stabilizacyjny połączony jest z wahaczem  za pomocą łącznika, który też mam wymieniony

Ok-przepraszam byłem po sylwku i jedna kreska mi znikła. Oops

Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

op Zdarza się , lecz widać sylwek się udał Thumbup

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

(02-01-2016, 15:23)alamsok1 napisał(a):
(01-01-2016, 18:12)tadeuszek napisał(a): Nie wiem czy czytałeś od początku bo chodzi o scenica II a nie 1, bo w 2 kach drążek stabilizacyjny połączony jest z wahaczem za pomocą łącznika, który też mam wymieniony

Ok-przepraszam byłem po sylwku i jedna kreska mi znikła. Oops
i jak poradziłes sobie juz z tematem?

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

op Jeszcze nic bo pierw muszę kupić zwrotnicę a teraz nie było jak, a teraz jeszcze te mrozy .

Odpowiedz
jarcun
Zarejestrowani

(31-12-2015, 22:44)jarcun napisał(a): a czemu twierdzisz że mocniej dokręcić się nie da ? czy szczelina znikła w zwrotnicy do zera i ścianki się już dotykaj ( tam gdzie jest przecięcie zwrotnicy)

powtarzam kolego pytanie . kto stwierdził że mocniej nie da sie dokręcić i dla czego?

Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

op Powiem szczerze , że sam . Nie jestem chłopcem co nic nie kumam  więc jeśli śruba  twarda 10,8 jaka tam jest nie daje się więcej dokręcić i staje w miejscu  to moim zdaniem się więcej nie da. A ścianki się nie dotykają i nigdy się nie zejdą by najmniej w tym modelu.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2016, 08:58 przez tadeuszek.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

hmm to że jest dokręcony (bo skończył się gwint) to nie znaczy że jest dokręcony... może trzeba jakąś podkładkę dać?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
tadeuszek
Zarejestrowani

op No właśnie że gwint się nie skończył  , a śruba nowa . Kręcę i stop i tyle. No i dwóch różnych diagnostów stwierdziło ten luz.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2016, 12:36 przez tadeuszek.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości