Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Przygasające światła.


Sandman
Zarejestrowani

op Postanowiłem wziąć się za swojego Scenika i rozwiązać kilka problemów które mu dokuczają od pewnego czasu. Kolejny problem występuje przy hamowaniu. Czuję czasami (nie zawsze to występuje) jak pedał hamulca podskakuje. Podobnie jak przy ABS-ie ale jest to gwałtowniejsze podskakiwanie, jakby odbijał się od czegoś z drugiej strony. Ja to określam jako haratanie pedału o ziemię. Dość dziwny objaw i ciężko go opisać. Zauważyłem, że równocześnie przygasają  światła (nie gasną całkiem). Takie mryganie. Dotychczas padły dwie diagnozy - czujnik ABSu lub krzywe tarcze. Czujnik... możliwe. Krzywe tarcze? Nie bardzo mi się to łączy z przygasającymi światłami. Dodam też, że objaw występuje szczególnie wtedy gdy na dworze jest wilgotno.

A co wy o tym myślicie?

Z góry dzięki za odpowiedziBiggrin

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(01-01-2016, 21:17)Sandman napisał(a): padły dwie diagnozy - czujnik ABSu lub krzywe tarcze.
bardziej stawiałbym na krzywe tarcze z przodu, a jak jest przy wyższych prędkościach? odczucia takie same xczy zdecydowanie zwiększają się wraz ze wzrostem prędkości?
(01-01-2016, 21:17)Sandman napisał(a): Dodam też, że objaw występuje szczególnie wtedy gdy na dworze jest wilgotno.
do sprawdzenia wszystkie połączenia kablowe z czujnikami abs,
Kolego aby wykluczyć tarcze proponował bym wyciągnąć bezpiecznik od ABS, wtedy abs nie włączy się na pewno, jeśli tego nie będzie to tarcze na pewno są ok.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

(01-01-2016, 21:17)Sandman napisał(a): Postanowiłem wziąć się za swojego Scenika i rozwiązać kilka problemów które mu dokuczają od pewnego czasu. Kolejny problem występuje przy hamowaniu. Czuję czasami (nie zawsze to występuje) jak pedał hamulca podskakuje. Podobnie jak przy ABS-ie ale jest to gwałtowniejsze podskakiwanie, jakby odbijał się od czegoś z drugiej strony. Ja to określam jako haratanie pedału o ziemię. Dość dziwny objaw i ciężko go opisać. Zauważyłem, że równocześnie przygasają światła (nie gasną całkiem). Takie mryganie. Dotychczas padły dwie diagnozy - czujnik ABSu lub krzywe tarcze. Czujnik... możliwe. Krzywe tarcze? Nie bardzo mi się to łączy z przygasającymi światłami. Dodam też, że objaw występuje szczególnie wtedy gdy na dworze jest wilgotno.

A co wy o tym myślicie?
Mrugające swiatła z pulsującym pedałem hamulca to jedno z drugim raczej nic wspólnego.To że pulsuje Ci pedał to obstawiam ze masz krzywe tarcze,albo któras prowadnica stoi(muszą lekutko dać się przesuwać,"pływać")a światła może masa któraś ,a konkretnie jej brak i podczas drgań przy hamowaniu raz łączy ,araz nie.Sprawdz punkty masowe to posttawa ,jesli chodzi o tak zwaną "choinkę" ze światłami

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Sandman
Zarejestrowani

op
(01-01-2016, 21:31)Mati napisał(a): bardziej stawiałbym na krzywe tarcze z przodu, a jak jest przy wyższych prędkościach? odczucia takie same xczy zdecydowanie zwiększają się wraz ze wzrostem prędkości?
Przy 140km/h zaczyna mi rzucać kierownicą przy niższych prędkościach nic się nie dzieje.
(01-01-2016, 21:31)scrabi83 napisał(a): a światła może masa któraś ,a konkretnie jej brak i podczas drgań przy hamowaniu raz łączy ,araz nie.Sprawdz punkty masowe to posttawa ,jesli chodzi o tak zwaną "choinkę" ze światłami
Jakiś tydzień temu usunąłem usterkę ze świecącymi zegarami przy wciśniętym hamulcu i wyłączonych światłach. Masa w lewej tylnej lampie. I szczerze mówiąc, nie zwróciłem uwagi od tego czasu, czy światła mrugają przy harataniu.

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

(01-01-2016, 21:48)Sandman napisał(a):
(01-01-2016, 21:31)Mati napisał(a): bardziej stawiałbym na krzywe tarcze z przodu, a jak jest przy wyższych prędkościach? odczucia takie same xczy zdecydowanie zwiększają się wraz ze wzrostem prędkości?
Przy 140km/h zaczyna mi rzucać kierownicą przy niższych prędkościach nic się dzieje

Najpierw wyważanie kół, potem tarcze i klocki

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Sandman
Zarejestrowani

op Dzięki za radyBiggrin

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Sprawdź ten czujnik.W tym aucie w momencie zadziałania układu esp takie rzeczy to normalne.A jak wiadomo esp połączone jest z abs.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
Sandman
Zarejestrowani

op Wybaczcie, że nie pisałem tego wcześniej ale ta informacja może pomóc. Bardzo często, po kilku kilometrach, włącza mi się kontrolka ESP. I nie mogę jej wyłączyć. Pomaga dopiero ponowne odpalenie auta. ESP raczej działa, przynajmniej zanim kontrolka zaświeci się na stałe:/ Czy problem z ESP może być spowodowany niesprawnym czujnikiem ABSu? Dodam też, że przygasanie świateł przy "harataniu" w momencie hamowania nie ustało.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2016, 23:40 przez Sandman.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

ESP współgra z ABS..
(02-01-2016, 23:35)Sandman napisał(a): Czy problem z ESP może być spowodowany niesprawnym czujnikiem ABSu?
tak

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Sandman
Zarejestrowani

op Hej. Porobiłem kilka rzeczy. Jeśli chodzi o wyskakujące ESP i haratające hamulce to wymieniłem koronki ABSu (stare były zardzewiałe i popękane) i przetoczyłem wszystkie tarcze. Jak narazie Scenic jeździ dobrze. Ale jeszcze zobaczę przy wyższych prędkościach.

Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości