Linka maski silnika

filozof
Zarejestrowani

Jak awaryjnie otworzyć maskę silnika? Linka mi się nie urwała (chyba), ale otworzyć nie mogę. Odkręciłem dźwignię wewnątrz i wygląda na to, że linka "się wydłużyła", bo nie wraca cała do pancerza, tylko wybrzusza ją na zewnątrz.
Jeszcze pytanie za 25 punktów i duże piwo: Czy ScI ma centralnie ryglowany zamek maski? Chodzi mi o to, że zamknąłem samochód z pilota, po czym wyciągnąłem akumulator; od tego czasu nie mogę maski podnieść.

[Obrazek: icon4.png]
Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
A Yanosikowa sygnaturka mnie wkurza :/
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(03-01-2016, 09:26)filozof napisał(a): Czy ScI ma centralnie ryglowany zamek maski? Chodzi mi o to, że zamknąłem samochód z pilota, po czym wyciągnąłem akumulator; od tego czasu nie mogę maski podnieść.
Nie, w pokrywach komory silnika nie stosuje się siłowników sterowanych przez centralny zamek - tylko rygle mechaniczne.
Popatrz, czy maska tak naprawdę się zatrzasnęła (wygląda na to, że zaczep zamka nie cofnął cię do końca) i czy przypadkiem nie da się jej podnieść i odblokować jak przy otwieraniu, już po odciągnięciu zaczepu linką.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM.
W normalnych warunkach drogowych dało się osiągnąć 3,90 l/100 przy średniej prędkości 72 km/h. Średnio 5,40/100 w mieście i 4,60 na szosie.
Potrzebne "podpięcie" - mam MPM-COM + MaxiEcu - zapraszam.
Scenic II Ph II, GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • filozof
filozof
Zarejestrowani

No właśnie zatrzaśnięte "na amen". Podobno od nadkola się można dostać do linki. Na razie w robocie jestem. Jak wrócę, to spróbuję się jeszcze posiłować.

Odpowiedz
Mati
Moderatorzy

Nie pamiętam dokładnie jak tam jest, ale czy szparą pomiędzy maską nad znaczkiem renault widać powinno śruby 2szt na których jest zamocowany zamek maski? Ktoś z posiadaczy SC I ph II niech spojrzy. Jeśli widać te śruby to kluczem nasadowym (chyba 13) bym próbował odkręcać cały zamek

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Mati za ten post post:
  • filozof
filozof
Zarejestrowani

widać, tylko cienką przedłużkę trzeba, bo nie podchodzi między maską a zderzakiem. Może, jakby zderzak odjąć...
Że też takie rzeczy się muszą dziać, jak na dworze akurat grad, mróz albo inny kataklizm...

Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

Dwa sposoby zalzy gdzie urwie sie linka
Przy raczce:
w scenicu trzeba odkręcić zderzak od strony kierowcy (dwie śruby w nadkolu) zdjąć nadkole i wsadzić rękę zaraz za lampa jest linka do maski
Przy zamku:
Zeby trzeba otworzyć maskę. potrzebny jest klucz nasadowy 13 na przedłużce dość długiej - najlepiej zeby byl o napedzie 1/4 cala . Gdy spojrzy się pod znaczkiem renaulta w szparę miedzy maska a zderzakiem widać jest dwie śruby. Należy na rogu maski podnieść ile się da ręką maskę i wsunąć klucz, a następnie odkręcić dwie śruby mocujące zamek. Wówczas maska będzie otwarta.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Wojtgda za ten post post:
  • filozof
filozof
Zarejestrowani

Dzięki za odpowiedzi. Jak wrócę do domu, to wypróbuję Wasze porady i dam znać, jak mi poszło.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2016, 13:47 przez filozof.)

Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Otworzyłem. Okazało się, że zamek zamarzł i trzeba mu było ciepła. Odkręciłem, wyczyściłem i ponownie nasmarowałem.
Dzięki wszystkim za pomysły, może przydadzą się komuś innemu.

Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Dołączam się bo i mnie dopadł problem zamarzniętego zamka maski. Chciałem dziś wymienić żarówkę od świateł mijania- ciągnę rączkę i nic. Linka stawia sprężysty opór więc jest cała.

Macie jakiejś pomysły jak domowym sposobem ogrzać zamek (rozgrzanie motoru niewiele daje- trzebaby chyba jeździć kilka godzin) jak auto stoi na parkingu pod blokiem? Wczoraj autem trochę jeździłem i dziś z lekkim oporem ale odpaliło. Nie chciałbym jutro się obudzić i stwierdzić że nawet na kable nie mogę odpalić samochodu bo nie da się maski podnieść.

Jakiejś odmrażacze? Wiem że najlepsza byłaby opalarka ale nie mam aż tak długiego kabla żeby z trzeciego piętra ciagnąć prąd

Odpowiedz
Mati
Moderatorzy

(08-01-2017, 14:19)Kapitan Powolny napisał(a): Wiem że najlepsza byłaby opalarka ale nie mam aż tak długiego kabla żeby z trzeciego piętra ciagnąć prąd
zakup sobie taką opalarkę na taką wkręcaną puszkę gazową, koszt całości raptem ok 25zł a przyda Ci się do innych celów

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości