Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

INNY Silnik gaśnie podczas jazdy


Bogdan61
Zarejestrowani

op Wczoraj przy temperaturze –14*C Thalia dCi odpaliła za drugim razem. Podjechałem w dwa miejsca i wszystko było OK. Następnie wracając do domu postanowiłem przejechać ok. 25 km żeby podładować akumulator. Gdy miałem już ok. 5 km do domu, to zapaliły się na ok. 1 sek. trzy kontrolki tj. STOP, temperatury płynu chłodniczego oraz grzania świec żarowych i usterki elektronicznej. W czasie chwilowego świecenia się tych kontrolek auto straciło moc (pedał gazu był twardszy), a po ich zgaśnięciu było już wszystko OK. Zdarzyło się tak jeszcze dwa razy, zapaliły się i zgasły te w/w kontrolki. Następnie (czyli już czwarty raz) po niedługim czasie ponownie zapaliły się te kontrolki i silnik zgasł. Miałem już niedaleko do domu, więc postanowiłem jechać dalej. Po ponownym odpaleniu auta przez chwilę było OK, ale opisana sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy nim dojechałem pod dom (tj. palące się kontrolki i gasnący silnik). Pod domem zostawiłem jeszcze włączony silnik na ok. 5 min. na wolnych obrotach i pracował OK. Podczas jazdy wskazówka temperatury cały czas utrzymywała się na 4 kresce tj. 1 kreska poniżej połowy skali. 
Po jeździe sprawdziłem  płyn chłodniczy w zbiorniczku wyrównawczym, poziom prawidłowy, sam zbiorniczek był letni. Paliwo w przewodach przy filtrze paliwa OK., bez pęcherzyków powietrza (filtr paliwa był wymieniany 23 tys. km temu, jest z czujnikiem wody). Było ciemno, świeciłem latarką i nic innego pod maską niepokojącego nie zauważyłem. 
Auto było tankowane pod koniec listopada (na tej samej stacji BP na której tankuję od lat), przed tankowaniem dolałem depresator. 
Miałem zamiar zabrać akumulator do podładowania, ale zostawiłem go żeby ew. odczytać jakie błędy się zapisały (muszę poszukać gdzieś w pobliżu clipa). Thalią jeżdżę od nowości i to jej pierwsza usterka, przebieg 73,5 tys. km.
Nie wiem co mogło być powodem tych usterek, czy niska temperatura, czy coś się „przytkało”? 

Licznik Thalii:
[Obrazek: fMtttYU.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2016, 00:34 przez Bogdan61.)

Renault Thalia 1,5 dCi 65 KM
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

rzuć okiem na filtr paliwa czy się parafina nie odłożyła

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi PRZEMO za ten post post:
  • Bogdan61
Bogdan61
Zarejestrowani

op OK, sprawdzę.

P.S. Myślę, że problem rozwiązany, był spowodowany mrozami i lichym (starym i chyba letnim) paliwem w baku (chociaż przed tankowaniem dolałem depresator). Dzisiaj przy temperaturze 0*C dotankowałem bak do pełna (weszło 23 litry), paliwem ON Arctic (i na wszelki wypadek też wcześniej dolałem depresator). Auto jeździ OK (żadne kontrolki się nie zapalają) Biggrin 

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2016, 22:41 przez Bogdan61.)

Renault Thalia 1,5 dCi 65 KM
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości