Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Radio nie działa


ko-ma
Zarejestrowani

(04-01-2016, 16:47)Łukasz.Radom napisał(a): Radio nie działa,nie mogę włączyć.Po zamknięciu samochodu nie gaśnie zegar i temperatura zewnętrzna.
Przerabiałem temat ostatnio.
Wymiana akumulatora na nowy rozwiązała problem.
Ładowanie akumulatora nie pomagało.
O dziwo - w innym samochodzie ten akumulator pracuje bez problemów.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
tuchofsky
Zarejestrowani

Ja wymieniłem akumulator w grudniu i problem nadal występuje (z wyjątkiem świecenia temperatury i zegara po zamknięciu samochodu). Gdzieś na forum czytałem, że te radia były objęte akcją serwisową.. Jeśli udałoby mi się takowe znaleźć np. na allegro to czy wymiana radia pomoże? Przerabiał ktoś coś takiego?

Odpowiedz
waldomi
Zarejestrowani

Podobny problem, po kilku zimnych dniach (auto stoi) radio nie działa... Wyjmę radio odłączę kostki potem wsunę kostki na nowo i radio znowu działa. Kostki i połączenia czyszczone a mimo wszystko historia się powtarza 2 - 3 razy w roku..?

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L31

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Waldomi:
A duzo jezdzisz? Czy tez moze malo i akumulator moze byc niedoladowany lekko?
Jak radio masz nieaktywne i pojezdzisz ze sie auto rozgrzeje/akumulator doladuje to sie uruchomi czy dalej martwe jest?

Odpowiedz
PunkRock86
Moderatorzy

Online
A może by tak miernik w łapę i pomierzyć napięcia w ISO ?

Whistling Żłopię browar, jaram szlugi,nie ma na mnie żadnej siły.
Byłem punkiem, jestem punkiem, będę punkiem do mogiły.


Odpowiedz
waldomi
Zarejestrowani

(09-02-2017, 21:24)A2-eR11 napisał(a): Waldomi:
A duzo jezdzisz? Czy tez moze malo i akumulator moze byc niedoladowany lekko?
Jak radio masz nieaktywne i pojezdzisz ze sie auto rozgrzeje/akumulator doladuje to sie uruchomi czy dalej martwe jest?
Teraz jeżdżę niezbyt dużo, ale jak wyjadę to przejeżdżam ca. 8 km. aby rozgrzać silnik i akumulator podładować. Akumulator ma zawsze 90 - 100% i jest nowy.
Radio nie włącza się ani na zimnym, ani po rozgrzaniu. Dopiero jak go wyjmę, wyciągnę kostki i z powrotem włożę to na jakiś czas mam spokój...

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L31

Odpowiedz
waldomi
Zarejestrowani

(10-02-2017, 15:37)waldomi napisał(a):
(09-02-2017, 21:24)A2-eR11 napisał(a): Waldomi:
A duzo jezdzisz? Czy tez moze malo i akumulator moze byc niedoladowany lekko?
Jak radio masz nieaktywne i pojezdzisz ze sie auto rozgrzeje/akumulator doladuje to sie uruchomi czy dalej martwe jest?
Teraz jeżdżę niezbyt dużo, ale jak wyjadę to przejeżdżam ca. 8 km. aby rozgrzać silnik i akumulator podładować. Akumulator ma zawsze 90 - 100% i jest nowy.
Radio nie włącza się ani na zimnym, ani po rozgrzaniu. Dopiero jak go wyjmę, wyciągnę kostki i z powrotem włożę to na jakiś czas mam spokój...

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L31
Brak odpowiedzi to też odpowiedź

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L31

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Bo moze nikt nie wie dlaczego tak się dzieje...
Ja tez nie mam juz pomysłu, ale jestem coraz bardziej skłonny wymienić akumulator...
W sumie mam 4 letni juz teraz wiec moze on mi bruździ... Poza tym ostatnio mialem jeszcze dziwniejszy efekt z radiem. Tak jakby tracilo zasilanie w jakims momencie postoju auta (np w nocy) i rano musialem wpisywac kod radia. W dzien tez mi sie zdarzalo, ze po przyjezdzie do pracy nagle po 4h od postoju gdzies chcialem wyjechac, to musialem wpisac kod radia. Chociaz rozrusznik kreci jak wariat i pali od strzału, ale wrazenie jakby radio bylo odcinane przez za niskie napiecie akumulatora...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2017, 09:11 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
waldomi
Zarejestrowani

Akumulatora raczej bym nie podejrzewał. Ja ze swoim radiem przy poprzednich 2 akumulatorach miałem to samo co i teraz. Wczoraj wyjąłem, włożyłem i na razie znowu gra... - jak długo to się okaże. U siebie spróbuj zrobić pomiar prądu, czy coś gdzieś nie pobiera po cichu prądu. Nic innego nie przychodzi mi do głowy, możesz również pogooglować trochę w sieci.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L31

Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

http://allegro.pl/artykul/jak-uniknac-zi...nika-91111
Nie tylko my ale i elektronika nie lubi chłodu Biggrin

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi lolo001 za ten post post:
  • PRZEMO




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości