Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

nie działa klimatyzacja (?)


renoscenic
Zarejestrowani

op Przy minusowych temperaturach nie wlancza się klimatyzacja.naciskam guzik i nic. Sterowanie manualne.Przy temperaturze dodatniej problem znika.ktoś mi powie o co kaman?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2016, 16:34 przez renoscenic.)

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Jeśli dobrze pamiętam to sprężarka sama nie załącza się przy temp.ujemnych.Klima jako klima czyli osuszacz i reszta działa.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi krzysztofk za ten post post:
  • Mati
scrabi
Zarejestrowani

Nie wiem na czym dokładnie to polega,ale tak ma być. W maździe też tak miałem jak było powyżej -5 to nie dało sie włączyc klimy/

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(11-01-2016, 16:47)krzysztofk napisał(a): Jeśli dobrze pamiętam to sprężarka sama nie załącza się przy temp.ujemnych.Klima jako klima czyli osuszacz i reszta działa.

bardzo dobrze powiedziane,

(11-01-2016, 16:34)renoscenic napisał(a): Przy minusowych temperaturach nie wlancza się klimatyzacja.naciskam guzik i nic.
nie zaświeca się kontrolka? u mnie się zaświeca a działanie jej w minusowych temp opisane zostało wyżej.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2016, 17:10 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
renoscenic
Zarejestrowani

op Serdecznie Dziękuję

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

(11-01-2016, 16:47)krzysztofk napisał(a): Jeśli dobrze pamiętam to sprężarka sama nie załącza się przy temp.ujemnych.Klima jako klima czyli osuszacz i reszta działa.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jak osuszacz może działać, skoro sprężarka nie załączy się? Przecież to cały układ musi działać, żeby klima działała. W moim klimatroniku można załączyć klimę przy niskich temperaturach właśnie po to, żeby skorzystać z efektu ubocznego klimatyzacji, czyli osuszaniu powietrza na parowniku we wnętrzu auta i usunięciu pary z szyb.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

U mnie chyba też się załącza klima jak minus jest. Wiatraki chodzą na chłodnicach

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości