Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Pierwsze poziomowanie reflektorów


mariusz1975
Zarejestrowani

op Witam, Niedawno uszkodził mi się silniczek reflektorów, zakupiłem nowy i montuję go właśnie, ale mam mały problem z poziomowaniem lamp. Chodzi mi dokładnie o pierwsze zapalenie świateł, zawsze soczewki się obniżają i dzwigają automatycznie, teraz tego działania nie ma > Chciałbym w związku z tym zapytać co za to odpowiada? jest jakiś dodatkowy mechanizm ? Mam oświetlenie xenonowe z soczewkami

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Jest czujnik z przodu i z tyłu, który reguluje poziom. Gdzieś na forum był rysunek z rozmieszczeniem.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Wyszukaj w tematach rozpoczętych przeze mnie, pokazałem na zdjęciu jak to wygląda. Z przodu i z tyłu po stronie kierowcy musisz szukać "wodzików"

Odpowiedz
mariusz1975
Zarejestrowani

op Wiem gdzie one się znajdują jeden w lewym przednim kole a drugi w tylnym prawym ale chyba to nie o to chodzi , one maja działać tylko przy przechyleniu samochodu a mnie chodzi przy zapaleniu silnika gdy światła sie włącza automatycznie lub gdy ja je załącze to wtedy lampy powinny się same podnosić

Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Wiem o co chodzi, ale sprawdziłbym jak mówimy czy te wodziki nie spadły, oba są po lewej stronie(kierowcy). To chyba najprostsza czynność, skręć kierownicą na maxa w lewo i już przedn wodzik będziesz widział, do tylnego musisz albo się położyć, albo z kanału zerknąć.
Jeżeli wszystko z nimi gra, to może jest coś nie tak z wiązka elektryczna, bezpiecznikiem, a może na kompie coś trzeba ustawić?

Odpowiedz
mariusz1975
Zarejestrowani

op Z podwoziem nie mam problemu mam kanał, z jednego czujnika sciągnąłem wodzik bo sie już wyrobił i spadał ale nawet bez niego te światła się ruszały . Jęśli chodzi o bezpiecznik to który to bezie i gdzie ?

Wszedłem pod auto, ruszałem dzwigienkami od sameregulatorów i nić, żadnej reakcji

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2016, 13:39 przez mariusz1975.)

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Online
Może komputer zapisał błąd regulacji i odciął zasilanie silniczków ? Przydało by się clipem zobaczyć jak to wygląda.

Odpowiedz
mariusz1975
Zarejestrowani

op Ok, podłacze pod clipa i dam znać co i jak

Dzisiaj byłem na kompie, niestety nichciał się podłączyć, testował do 70 procent i dalej się nioedało

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2016, 20:25 przez mariusz1975.)

Odpowiedz
siwusek216
Zarejestrowani

Mała rada wyjmij lampy i wkladaj kostki na włączonym silniku aż zadziała poziomowanie dopiero wtedy przykrec lampy. U siebie tak robiłem bo poziomowanie tez nie chciało działać. Wodnik nie maja nic wspólnego z poziomowaniem po uruchomieniu, w przypadku awarii zapisanej w kompie powinien zrobić test wysokości i opuścić maksymalnie lampy.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
mariusz1975
Zarejestrowani

op Trochę nie rozumiem odpowiedzi, jak to mam wyjąć lampy? po co ? Chyba że miałeś na myśli kostki do żarówek lub silniczka ?

Niestety wyjmowanie reflektorów nic nie dało, musi być jeszcze gdzieś jakiś moduł który tym steruje i pamieta ustawienia

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2016, 16:55 przez mariusz1975.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości