Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

zakup grand scenica 3


kamilek93
Zarejestrowani

To może ja się wypowiem trochę o eksploatacji 1.4 TCe.
-spalanie zależne od stylu jazdy, ja jadąc normalnie jak wszyscy to spalanie wychodzi 7,7 na 100 km, podczas jazdy autostradą na tempomacie przy 140 spalanie dochodzi do 9 litrów, przy 100 km/h na tempomacie spalanie wynosi 6,7l/100 km
-osiągi, nie narzekam 190 Nm, wystarcza, lekka turbodziura poniżej 2000 obrotów, potem ładnie ciągnie
-silnik bardzo dobrze wyciszony, nie słychać w środku, że na postoju silnik pracuje, przy prędkościach do 100 km/h nadal bardzo dobrze wyciszenie (w rodzinie jest też 1.9 DCI to diesel zdecydowanie bardziej czuć, ale nie przesadnie), powyżej 180 km/h trochę słabnie przyspieszanie, ale kto będzie jeździł z takimi prędkościami Biggrin ponoć max katalogowo leci 190 km/h a ja leciałem 203km/h Biggrin chyba, że ma więcej koni z fabryki Biggrin
-kwestia turbo, nie słyszałem o awaryjności tych silników (także w megane), może dlatego, że mam 35 tyś km. przebiegu.
-lpg da się założyć i funkcjonuje bezproblemowo, tak mi znajomy gazownik mówił (żeby nie było, nie mam lpg w swoim)
-dłuższa trasa to absolutnie żaden problem, jeździłem do zakopanego, nad morze, do Krakowa itd. auto świetnie się sprawuje w trasie, wygodne fotele, cisza, dobre audio (bose), tempomat, wygodnie się podróżuje
Jeśli jeszcze jakieś kwestię, to proszę śmiało pytać Biggrin
Mam nadzieję, że w jakiejś części pomogłem Biggrin

Odpowiedz
j777
Zarejestrowani

op
(17-01-2016, 19:16)kamilek93 napisał(a): To może ja się wypowiem trochę o eksploatacji 1.4 TCe.
-spalanie zależne od stylu jazdy, ja jadąc normalnie jak wszyscy to spalanie wychodzi 7,7 na 100 km, podczas jazdy autostradą na tempomacie przy 140 spalanie dochodzi do 9 litrów, przy 100 km/h na tempomacie spalanie wynosi 6,7l/100 km
-osiągi, nie narzekam 190 Nm, wystarcza, lekka turbodziura poniżej 2000 obrotów, potem ładnie ciągnie
-silnik bardzo dobrze wyciszony, nie słychać w środku, że na postoju silnik pracuje, przy prędkościach do 100 km/h nadal bardzo dobrze wyciszenie (w rodzinie jest też 1.9 DCI to diesel zdecydowanie bardziej czuć, ale nie przesadnie), powyżej 180 km/h trochę słabnie przyspieszanie, ale kto będzie jeździł z takimi prędkościami Biggrin ponoć max katalogowo leci 190 km/h a ja leciałem 203km/h Biggrin chyba, że ma więcej koni z fabryki Biggrin
-kwestia turbo, nie słyszałem o awaryjności tych silników (także w megane), może dlatego, że mam 35 tyś km. przebiegu.
-lpg da się założyć i funkcjonuje bezproblemowo, tak mi znajomy gazownik mówił (żeby nie było, nie mam lpg w swoim)
-dłuższa trasa to absolutnie żaden problem, jeździłem do zakopanego, nad morze, do Krakowa itd. auto świetnie się sprawuje w trasie, wygodne fotele, cisza, dobre audio (bose), tempomat, wygodnie się podróżuje
Jeśli jeszcze jakieś kwestię, to proszę śmiało pytać Biggrin
Mam nadzieję, że w jakiejś części pomogłem Biggrin

bardzo dziękuję za rzeczową wypowiedź :-)

(17-01-2016, 19:16)kamilek93 napisał(a): To może ja się wypowiem trochę o eksploatacji 1.4 TCe.
-spalanie zależne od stylu jazdy, ja jadąc normalnie jak wszyscy to spalanie wychodzi 7,7 na 100 km, podczas jazdy autostradą na tempomacie przy 140 spalanie dochodzi do 9 litrów, przy 100 km/h na tempomacie spalanie wynosi 6,7l/100 km
-osiągi, nie narzekam 190 Nm, wystarcza, lekka turbodziura poniżej 2000 obrotów, potem ładnie ciągnie
-silnik bardzo dobrze wyciszony, nie słychać w środku, że na postoju silnik pracuje, przy prędkościach do 100 km/h nadal bardzo dobrze wyciszenie (w rodzinie jest też 1.9 DCI to diesel zdecydowanie bardziej czuć, ale nie przesadnie), powyżej 180 km/h trochę słabnie przyspieszanie, ale kto będzie jeździł z takimi prędkościami Biggrin ponoć max katalogowo leci 190 km/h a ja leciałem 203km/h Biggrin chyba, że ma więcej koni z fabryki Biggrin
-kwestia turbo, nie słyszałem o awaryjności tych silników (także w megane), może dlatego, że mam 35 tyś km. przebiegu.
-lpg da się założyć i funkcjonuje bezproblemowo, tak mi znajomy gazownik mówił (żeby nie było, nie mam lpg w swoim)
-dłuższa trasa to absolutnie żaden problem, jeździłem do zakopanego, nad morze, do Krakowa itd. auto świetnie się sprawuje w trasie, wygodne fotele, cisza, dobre audio (bose), tempomat, wygodnie się podróżuje
Jeśli jeszcze jakieś kwestię, to proszę śmiało pytać Biggrin
Mam nadzieję, że w jakiejś części pomogłem Biggrin

bardzo dziękuję za rzeczową wypowiedź :-)

a co powiecie na ten egzemplarz?
http://otomoto.pl/oferta/renault-grand-s...57d9c8e504

sprzedający twierdzi ze butla znajduje się w bagażniku we wnęce koła???

Wczesniej szukałem roznych informacji i wydawalo mi się ze kolo zapasowe jest zawsze podwieszane pod autem.
Zastanawiam się czy możliwe jest schowanie butli w podłodze w miejscu po siedzeniach 3go rzedu?


a co powiecie na ten egzemplarz?
http://otomoto.pl/oferta/renault-grand-s...57d9c8e504

sprzedający twierdzi ze butla znajduje się w bagażniku we wnęce koła???

Wczesniej szukałem roznych informacji i wydawalo mi się ze kolo zapasowe jest zawsze podwieszane pod autem.
Zastanawiam się czy możliwe jest schowanie butli w podłodze w miejscu po siedzeniach 3go rzedu?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2016, 11:42 przez j777.)

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Sprzedający niech zrobi zdjęcie butli i wszystko się wyjaśni, grand sc II pięciomiejscowy miał wnękę koła od wewnątrz bagażnika jak jest w III nie mam pojęcia

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Ja widziałem w S III krótkim że tam jest wnęka, w której był zestaw naprawczy, więc może to być prawda.

Thumbup
Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Krótki ma na pewno wnękę na koło zapasowe od środka, 7-mio osobowy grand na pewno wnęki nie ma.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Z tego co kojarzę, to Grand Scenic 3 w wersji 5os ma wannę z wnęką na koło albo w tym miejscu schowek i kompresor

Odpowiedz
marton79
Zarejestrowani

(20-01-2016, 13:10)funkoval napisał(a): Z tego co kojarzę, to Grand Scenic 3 w wersji 5os ma wannę z wnęką na koło albo w tym miejscu schowek i kompresor

100% racji

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości