Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Poduszka silnik skrzynia???


vixen125
Zarejestrowani

op Witam 
Panowie opis problemu który wczoraj zaobserwowalem podczas spotkania się z garbem na jezdni tak zwanym policjantem, próg zwalniający:
Nie zdążyłem wyhamować przed progiem przy około 30 km/h auto nie ukrywając przefruneło scenic I 2001 r. 1,6 benzyna, poczyłem się jak w wahadłowcu kosmicznym, zauważyłem problem drganie auta przy ruszaniu do mniejwieiej 3 biegu jak już auto było na wyższych obrotach i 4-5 biegu drgania i odgłosy z prawej strony w okolicy koła było ok, przy ruszaniu 1-2-3 dzwięk z prawej strony jakby koło obcierało  o kratkę nadkola wizuaalnie z zewnątrz wszystko ok wachacze drążki amortyzator wszystko tak jak trzeba, pytanie czy poszła poduszka pod silnikiem gdzie mogę ją zlokalizować jakie mogą być koszty naprawy i czy można zrobić to we własnym zakresie w warunkach domowych będe wdzięczny za pomoc.

Odpowiedz
sebaqtno
Zarejestrowani

Witaj. prawdopodobnie poszły poduszki , miałem podobny problem u siebie wjeżdżając dość energicznie w dziurę silnik przesunął się i na jałowym telepało całą budą okazało się ze miałem oberwane dwie poduszki od silnika i skrzyni . poduszka pod skrzynią dość prosta i łatwa do wymiany dostęp po odkręceniu koła i demontażu nadkoli lewarek i do przoduBiggrin ale z drugą poduszka jest problem u mnie trzeba było odkręcić kompresor od klimy żeby się dostać i dość mały ruch kluczem żeby odkręcić . ja robiłem wymianę poduszek z bratem w 2 osoby jest do zrobienia Biggrin ale najpierw zrób oględziny poduszek czy nie są oberwane niech ktoś rusza energicznie silnikiem a Ty obserwuj czy gumy się nie rozłażą . pozdrawiam

Odpowiedz
vixen125
Zarejestrowani

op Dzięki przyjacielu za podpowiedz muszę w tym stanie zrobić 400 km nie wiem czy da rade ale nie mam wyjscia.

Odpowiedz
sebaqtno
Zarejestrowani

bardzo ryzykowne podejście moim zdaniem , pozdrawiam z EKU

Odpowiedz
vixen125
Zarejestrowani

op Ok jednak dojade do warsztatu jutro niech ogarna temat przed trasą

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

sam sprawdzisz ,odpal furke otwórz maske i staraj sie ( w rekawiczkach najlepiej) poruszac silnikiem w okolicy poduszki górnej przy rozrzadzie ,i z drugiej strony.Sam powinienies wyczyc czy masz pourywane poduchy.JA tak sprawdzałem jak miałem zuzyte i było słychac inna prace silnika jak sie go docisneło

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
vixen125
Zarejestrowani

op Sprawa już ogarnięta poducha pod silnikiem oraz poducha pod skrzynią do lamusa, okazało się że lot był felerny, obie poduchy masakra. Koszt Panowie w Poznaniu za wymianę z robocizną 300 PLN, niestety ale w warunkach polowych w delegacji nie było innej opcji.

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Czy ktos pomoze w informacji w wymianie poduszki w 1.9dci tej blizej grodzi silnika?
Ewentualnie jaka kupic?

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

mowa o łączniku??? na górze tej obok olejowej>???????
jesli tak to oryginał kupij ja kupiłem za 100zł zresztą wszystkie inne też oryginały kupuj bo zamienniki to o *****...... potłuc a kasa ta sama....

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Raczej mowa o tym łączniku. Wymienie go odkręcając te dwie sruby i wkładając nowy? Czy silnik sie poruszy?

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości