Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

zbyt małe obroty na zimnym silniku


sebaqtno
Zarejestrowani

op poprawiło się Biggrin a odkręciłem tą śrubkę co jest pod tym uchwytem na linkę od przepustnicy . czyli na pracującym silniku odkręcałem aż obroty trochę wzrosły i już tak nie opadają na postoju. nie wiem czy do tego ta śrubka służy ale pomogło jest o niebo lepiej. po tym zabiegu przepustnica ma delikatną szczelinę co skutkuje podtrzymaniem obrotów . a i jeszcze jedna rzecz .. jak kupiłem scenica było odcięcie zapłonu przy 6.5 tys a teraz jak dam gaz na max obroty dochodzą do 5 tys nie ma odcięcia i opadają ... hmm dziwna sprawa coś mój francuzik pokazuje rożki ostatnio przypominam że to K7M 1.6e 75km

Odpowiedz
mackooo
Zarejestrowani

Mam podobny problem w SII 1.6 16V po nocce auto pali na dotyk ale nie utrzymują się obroty i auto gaśnie. Jak podtrzymam obroty to nie zgaśnie i wszystko jest ok. Auto potrafi się zadławić a po przejechaniu 500m wszystko jest bez zarzutu. Kolejne odpalenia bez zarzutu, problemy pojawią się tylko po nocy.

Odpowiedz
sebaqtno
Zarejestrowani

op Ogrzewam kotleta. ale ta informacja może być pomocna. problemy obrotów falowania i gaśnięcia silnika był wężyk od map sensor. bylo pęknięcie niewidoczne na pierwszy rzut oka. diagnoza była przypadkowa poruszyłem wężyk podczas pracy silnika i motor zgasł. po wymianie wężyka problem znikł. pozdrawiam życzę bezawaryjnej jazdy:-)

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

Tzn kabelek od map sensora? Bo tam są dwa kabelki.

Odpowiedz
szewczykluk
Zarejestrowani

możesz zrobić foto tego wężyka od map sensorów - który to i gdzie on jest?

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

http://s22.postimg.org/5ysrg2ish/7625.jpg

To to Biggrin
Mierzy ciśnienie w kolektorze. Jak go odlaczylem miał nierówne obroty s czasem zgasł.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2016, 21:06 przez adi84.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi adi84 za ten post post:
  • szewczykluk
szewczykluk
Zarejestrowani

oki thx
1. czy czujnik map sensor wyszedł by mi na clipie?
2. jakie byłyby objawy uszkodzenia tego czujnika map sensora?
3. ten czujnik koloru"bialego" na plastikowym kolektorze to czujnik temperatury dolotu? jakie są objawy gdy jest uszkodzony?może powodować falujące obroty?

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

Na zgaszonym silniku powinien pokazywać ciśnienie atmosferyczne bodajże. Jeśli inne to wiadomo że coś z nim nie halo. Ten biały czujnik to od temperatury tak jak piszesz. Map sensora Odłącz i zapal silnik zobacz czy coś się dzieje innego. A najlepiej podmienic ze sprawnym.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2016, 21:23 przez adi84.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi adi84 za ten post post:
  • szewczykluk
szewczykluk
Zarejestrowani

jakie powinny byc objawy jak rozłącze te czujniki? np map sensor silnik zgasnie itp itd?da się to sprawdzić bez clipa?

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

Map Odłącz i zobacz czy jest zmiana. Z czujnikiem temp. Tak samo. Ale nie odlaczaj dwóch na raz. Powinna być zawsze różnica przy odlaczonych jeśli nie ma żadnych zmian czyli u Ciebie będą falowaly obroty znaczy że któryś uwalony. Ja map sprawdzałem jakimś zwykłym diagnostykiem "uniwersalnym".

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2016, 21:41 przez adi84.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi adi84 za ten post post:
  • szewczykluk




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości