Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Slizgajace sprzęgło


bartas
Zarejestrowani

op Jakiś czas temu zaczęło się slizganie sprzęgła. Dziś w trasie Kielce-Kraków-Kielce w drodze powrotnej slizganie mocno się nasililo. Podejrzewam że nie obędzie się bez wymiany sprzęgła , ale pytanie nasuwa się tylko jedno. Czy dwumase też trzeba wymieniać ? Samo sprzęgło to ok 500-600 ale z dwumasa to kwota robi się nie ciekawa.
Dzięki za pomoc i rady

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2016, 22:32 przez bartas.)

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Dwumasa hałasuje?

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

op Hmm, jakie to dźwięki i skąd nasluchiwac ?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Jak nie hałasuje (trzęsie budą,stuki przy gaszeniu silnika itp.) to nie wymieniaj.Choć widać będzie jak wygląda dopiero jak zdejmą skrzynię.

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Z ciekawości zapytam jaki możesz mieć przebieg? U mnie komplet był wymieniany na 137tyś km :o

Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

op He, podobny . 147 tyś. Buda mi trzęsie ale odkąd mi swieca padła i zganiam to na świece.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

U mnie jak dwumasa się kończyła, to już trzepało przy stracie i gaszeniu silnika mocno, a także w trakcie jazdy dużo wibracji było już czuć na kierownicy. Po wymianie wszystko ustąpiło.

Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

op Przy starcie i gaszeniu nic takiego się nie dzieje, ale tak jak miro pisze, wszystko wyjaśni się po zdjęciu skrzyni

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

Online
Jeżeli dwumasa nie daje objawów przy użytkowaniu samochodu to nie wymieniaj, 1500 zł. to nie byle g...o.

Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

(17-01-2016, 22:37)bartas napisał(a): Przy starcie i gaszeniu nic takiego się nie dzieje, ale tak jak miro pisze, wszystko wyjaśni się po zdjęciu skrzyni

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Bartek,
Zastanów się czy przy okazji nie wymienić wysprzęglika - jak jeszcze nie wymieniałeś to może warto.
Jak będzie już rozebrane pół samochodu ....

A co do dwumasy - to okaże się jak wyciągniesz sprzęgło.
Choć jak nie daje żadnych oznak to ja bym dał sobie spokój z wymianą.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości