Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Jak korzystać z webasto?


shany
Zarejestrowani

op Witam serdecznie. 
Tydzień temu kupiłem Renault Scenic I z marca 2003 roku, w którym zainstalowane jest ogrzewnie postojowe Webasto. Może ktoś z Was ma takiego Scenic'a z Webasto i byłby łaskawy opisać w jaki sposób włączyć to urządzenie na pół godziny przed planowanym wyjazdem, ewentualnie zaprogramować, aby włączyło się następnego dnia o określonej godzinie. Niestety, nie jestem "techniczny" i nawet proste urządzenie stanowi dla mnie zagwozdkę nie do ogarnięcia bez instrukcji albo pomocy z zewnątrz. Szukałem w sieci instrukcji, ale bezskutecznie. Pozdrawiam i proszę o pomoc. 
PS. Tutaj jest fotka z takim samym wyswietlaczem jaki zamontowany jest w moim samochodzie.
http://www.autotrader.pl/samochody-osobo...0379636/11

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Zrób foto sterownika po lewej stronie kierownicy. Tylko takie dość dokładne

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

Ogólnie powinien być chyba do tego jeszcze pilot radiowy, do zdalnego programowania, lub uruchamiania z domu. Dziwne, że nie dostałeś instrukcji od sprzedającego.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Jest na foto po lewej stronie tylko trzeba sprawdzić model i zrzucić z neta instrukcje

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
shany
Zarejestrowani

op Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Samochód jest w tej chwili u mojego mechanika, bo parę drobnych usterek w tym trzynastoletnim aucie trzeba wyeliminować. Zdjęcie zrobię jak tylko samochód znajdzie się u mnie w garażu. Przemo?... Mechanik przesłał mi mms ze zdjeciem tabliczki znamionowej.
Typ Webasta: Thermo Top E
12 V / 37 W
4,2 kW
Benzyna
4,2 Bar
rok produkcji 2003
Programator z wyświetlaczem jest taki sam jak ten na fotce, do której podałem link. PS Nie wiem, czy to urządzenie w kabinie jest sterownikiem, czy też jest jeszcze drugie, o którym nie mam zielonego pojęcia. Acha... Pod tym programatorem znajduje się jakieś pokrętło. Nie wiem czy ma ono coś wspólnego z pracą Webasta.

Highwayman1990... Sprzedajacy też się nie orientował czy to webasto można sterować zdalnie i nie posiadał pilota. Przed chwilą poznałem typ tego urządzenia i będę szukał w necie informacji, ale będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i informacje na temat użytkowania.
Pozdrawiam Was z Kluczborka.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

masz termo top e szukaj instrukcji w necie jest na 100%
jak nie mam gdzieś w domu to Ci podeśle

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
jakubwawa
Zarejestrowani

Tu masz link do instrukcji w języku angielskim: http://www.seatronic.no/pdf/Webasto/TT_E...Manual.pdf
Gdzieś te jest po polsku ale trzeba dokładnie poszukać.
Obawiam się że tylu letnie Webasto będzie potrzebowało serwisu ( wymiana świeczki, czyszczenie) niestety serwisy są drogie aczkolwiek warto mieć podgrzewacz postojowy czynny bo to świetna sprawa, szczególnie teraz przy takich mrozach.
Jak masz programator to musisz ustawić wcześniej godzinę włączenia i czas grzania. Programowanie jest proste jak drut: raptem trzy przyciski. Wygodniejszy jest pilot bo na 1/2 godziny przed planowanym wyjazdem włączasz ogrzewaniei masz odmrożone szyby i cieplutko w aucie. Zużycie paliwa i energ elekt jest minimalne ale trzeba pilnować naładowania akumulatora

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

(20-01-2016, 14:40)jakubwawa napisał(a): Tu masz link do instrukcji w języku angielskim: http://www.seatronic.no/pdf/Webasto/TT_E...Manual.pdf
ja mam to po polsku

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
shany
Zarejestrowani

op
[attachment=7219 napisał(a):pio555 pid='196022' dateline='1453298540']
(20-01-2016, 14:40)jakubwawa napisał(a): Tu masz link do instrukcji w języku angielskim: http://www.seatronic.no/pdf/Webasto/TT_E...Manual.pdf
ja mam to po polsku

Dzięki pio555 
Będę wdzięczny gdy prześlesz mi tą polską wersję instrukcji na mój adres e-mail: 
shany@wp.pl
Szukam w necie, ale nie mogę trafić informacji, która tłumaczyłaby "jak krowie na rowie" w jaki sposób włącza się i programuje to ustrojstwo. Przypomina mi to programowanie elektronicznego zegarka, którym nie posługuję się już od wielu, wielu lat. Muszę się na nowo nauczyć.    
Dzisiaj rano uruchomiłem webasto pierwszem przyciskiem znajdującym się po lewej stronie. Zapaliły się dwie czerwone diody na dole wyswietlacza. Urządzenie zaczęło pracować. po 1-2 minutach zbliżyłem rękę do "rurki wydechowej" i poczułem gorące powietrze. Trochę mnie to zdziwiło, bo przeciez powinno dmuchać gorąco go środka. Poza tym samoczynnie włączył się wyświetlacz od klimatyzacji z dedykowaną temperaturą 26 stopni C. Poszedłem do mieszkania i wróciłem po około 20 minutach. Urządzenie już nie pracowało. W kabinie zimno. Podniosłem maskę... Pokrywa silnika zimna, inne części też. Za pół godziny miałem jechać do mechanika. Kiedy chciałem odpalić auto, okazało się, ze padł akumulator. Wyjaśniła się sprawa tak szybkiego zakończenia pracy przez webasto. Po podłączeniu prostownika auto uruchomiłem za jednym dotknięciem. Jutro kupuję nowy akumulator, ale co do sprawności webasta, to będę wiedział wiecej, gdy będę potrafił poprawnie go uruchomić i zaprogramować.
Pozdrawiam.
PS. Identyczne urzadzenie, w dokładnie tym samym miejscu znajduje się w kabinie mojego auta.

(20-01-2016, 14:40)jakubwawa napisał(a): Tu masz link do instrukcji w języku angielskim: http://www.seatronic.no/pdf/Webasto/TT_E...Manual.pdf
Gdzieś te jest po polsku ale trzeba dokładnie poszukać.
Obawiam się że tylu letnie Webasto będzie potrzebowało serwisu ( wymiana świeczki, czyszczenie) niestety serwisy są drogie  aczkolwiek warto mieć podgrzewacz postojowy czynny bo to świetna sprawa, szczególnie teraz przy takich mrozach.
Jak masz programator to musisz ustawić wcześniej godzinę włączenia i czas grzania. Programowanie jest proste jak drut: raptem trzy przyciski. Wygodniejszy jest pilot bo na 1/2 godziny przed planowanym wyjazdem włączasz ogrzewaniei masz odmrożone szyby i cieplutko w aucie. Zużycie paliwa i energ elekt jest minimalne ale trzeba pilnować naładowania akumulatora

Dzięki Jakub
Nie mam niestety pilota /nie wiem czy w ogóle ten typ webasta jest zdalnie sterowany/ i chciałbym chociaż nauczyc się ręcznego włącznia, ustawiania czasu trwania pracy, zaprogramowania włączenia się urządzenia następnego dnia o określonej godzinie. Jeśli mógłbyś po kolei wytłumaczyć mi, którym przyciskiem włącz aię webasto, którymi przyciskami usytawia się czas pracy i którymi przyciskami programuje się urządzenie i akceptuje zaprogramowane ustawienia, tak, żeby włączyło się o określonej godzinie, to będę chwalił Cię po wszystkich odpustach. 
Pozdrawiam. 
PS. W odpowiedzi dla pio555 zamieściłem zdjęcie, na którym widoczne są wszystkie przyciski.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2016, 16:00 przez shany.)

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

wrzuciłem do naszych manuali kto potrzebuje pobierać
http://www.scenic-forum.pl/Watek-OG%C3%9...ermo-Top-E

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości