Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Chlapacze


twinsiak79
Zarejestrowani

A panowie nie mają wycieraczek z tyłu? Naughty

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(23-01-2016, 20:25)twinsiak79 napisał(a): A panowie nie mają wycieraczek z tyłu? Naughty
Na tablicy rejestracyjnej? Naughty
Bo na szybie to są dwa problemy:
1. Pióro ma stosunkowo mały obszar v roboczy
2. Spryskiwacz działa z opóźnieniem, tzn. ramię wykonuje 2 ÷ 3 cykle na sucho, czyli guma zgarnia suchy syf, rysuje szybę i niszczy się jednocześnie.

Odpowiedz
Maciej22
Zarejestrowani

op Witam ponownie dziękuję za tak szybkie odpowiedzi, w grandtur było troszkę czyściej na szybie z chlapaczami tzn było mniej grubego brudu ale była też mała lotka wiec pomyślałem że też będzie trochę lepiej i w GSIII
pozdrawiam i dziękuję

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Wszystkie samochody ze ściętym tyłem mają opieprzony równo cały tył. Taki urok tej budowy auta

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

(23-01-2016, 20:30)funkoval napisał(a): 2. Spryskiwacz działa z opóźnieniem, tzn. ramię wykonuje 2 ÷ 3 cykle na sucho, czyli guma zgarnia suchy syf, rysuje szybę i niszczy się jednocześnie.
A jakby tak zaworek zwrotny założyć w okolicach tylnej klapy...?? Sam mam taki problem.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(25-01-2016, 13:29)michumal napisał(a): jakby tak zaworek zwrotny założyć w okolicach tylnej klapy
jeśli płyn nie będzie spływał to zamarznie... % z niego szybko wyparuje

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

ja w swoim zakładałem cos podobnego jak kolega wyżej pisał i pasuja idealnie

Załączone pliki

Miniatury
       

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Maciej22
Zarejestrowani

op
(21-01-2016, 11:50)Patrys4891 napisał(a):
(21-01-2016, 09:39)Maciej22 napisał(a): chciałem zamontować bo przy takiej pogodzie nie mogę się doskrobać do szyby
Możesz rozwinąć tą myśl? Której szyby nie możesz odskrobać?
Chlapacze w przednich kołach osłonią głównie próg. Chlapacze tylnych kół osłonią... No właśnie, chyba tylko kogoś jadącego blisko za Tobą.
Jeżeli myślisz o tym że tylne chlapacze zmniejszą ilość wody i brudu na tylnej szybie, to obawiam się że nic to nie da.
Chodziło mi o tylną szybę w meggi było troszkę lepiej no nie całkiem czysto ale było mniej grubego blota

Odpowiedz
zygmek68
Zarejestrowani

Właśnie zamontowalem orginalne chlapacze do gs3,cena szok (172 płn za jedną oś). Myślę że kupując jakieś inne zamienniki można je dopasować lepiej. Ori są po prostu za małe.

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

Ciekawy na ile to pomoże w czystości tylnej szyby.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości