Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Drganie budy


rafik996
Zarejestrowani

op Drży mi cała buda podczas jechania po łuku w lewo. Problem powstał najprawdopodobniej po wymianie opon na zimowe, wówczas wulkanizatorzy wyprostowali przednią prawą felgę i zalozyli ją na tył aby nie było takiego bicia. Może to ta felga. Sprawdzałem koła i wszystkie są dokrecone. Drżenie jest tylko i wyłacznie po łuku w lewą stronę.

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

Online
czyli któraslewafelga krzywa bo dostaje obciązenia

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
kwiatek83
Zarejestrowani

W lewo,czyli obciążona jest prawa str.Skoro było tak jak piszesz z tą felgą,to załóż na prawy tyl teraz inną,np.zapasówkę na chwilę i przejedz się.Ale nie wydaje mi się aby tył miał az taki wpływ na całą "budę"auta.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Załóż znowu na pprzod i jeśli będzie ok z buda wiesz o co chodzi... Na przodzie możesz czuć wibracje na kierownicy

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

Trochę to dziwne ....
bo ja mam wszystkie mniej lub bardziej zwichrowane felgi i przy zakrętach mi budą nie trzęsie ....
No chyba że baaaardzo zwichrowana.

Wybrałbym się na Twoim miejscu na przejażdżkę z mechanikiem

Odpowiedz
Mirek73
Zarejestrowani

Jeżeli skręcasz w lewo to silą odśrodkowa naciska silnik na prawa stronę , wiec sprawdź poduchę silnika  która właśnie jest z prawej strony  czy masz ja dobra ->bo możliwe ze łapa styka się z rama i przenosi wibracje

Odpowiedz
rafik996
Zarejestrowani

op Najpierw przełożę koła tak jak były i zobaczę czy się poprawi, jeżeli nie to sprawdzę jeszcze tą poduszkę, dzieki za info. Dam znać co i jak.

Odpowiedz
Mario80
Zarejestrowani

(26-01-2016, 19:48)rafik996 napisał(a): Najpierw przełożę koła tak jak były i zobaczę czy się poprawi, jeżeli nie to sprawdzę jeszcze tą poduszkę, dzieki za info. Dam znać co i jak.

Dalo cos te przelozenie?
Mati napisał 25-02-2017, 23:06:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami

Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 http://www.scenic-forum.pl/Ogloszenie-Re...enic-Forum 
powinien znajdować się w Powitaniach http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania tam się przywitaj.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2017, 23:06 przez Mati.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości