Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Historia ASO online - Renault.fr/my-renault


A2-eR11
Zarejestrowani

Moze pokaza w ASO na ekranie komputera jak sie jakas usluge bedzie robilo u nich... ale pewnie to juz "widzimisie" pracownika ASO...

Odpowiedz
Wojtas_BB
Zarejestrowani

I taka oto dobra zmiana w walce z nieuczciwymi handlarzami. Wszyscy wiedzą o tym jak jest wszyscy to krytykują, ale pomóc to ni ch...

Jezu co za kraj ........


A 420 nierobów w sejmie będzie p..lić na temat tego czy laska marszałka jest we właściwym miejscu zamiast zająć się rzeczywistymi problemami w tym kraju.

Pozdrawiam Wojtas_BB
Citroen C5 Aircross, 1.2 PT, 2023
Seat Arona, 1.0, 2021
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Wojtas_BB za ten post post:
  • Fyox
pio555
Junior Administratorzy

(12-01-2017, 21:32)Wojtas_BB napisał(a): I taka oto dobra zmiana w walce z nieuczciwymi handlarzami. Wszyscy wiedzą o tym jak jest wszyscy to krytykują, ale pomóc to ni ch...
wiesz tak naprawdę im większy szrot tym większe zyski dla serwisów

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Wojtas_BB
Zarejestrowani

(12-01-2017, 21:34)pio555 napisał(a): wiesz tak naprawdę im większy szrot tym większe zyski dla serwisów
Tak, ale nie autoryzowanych. One na szrotach nie zarobią, a normalna wspólna walka z nieuczciwością powinna być głównym celem.
Niech wezmą za to nawet i 20 zł, ludzie zapłacą, bo to gówniane pieniądze przy kupnie auta. A nie będzie, że za darmo zawracają gitarę pracownikom.

Pozdrawiam Wojtas_BB
Citroen C5 Aircross, 1.2 PT, 2023
Seat Arona, 1.0, 2021
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Renault mogloby normalnie udzielac informacji takich, pomogloby to uniknac przekretow. Przeciez wtedy, to bylby bardzo dobry dla nich PR, ze dbaja o kazdego klienta/uzytkownika ich marki i ze sa to auta, w ktorych nie da sie zrobic przekrętów, bo te zaraz wyjdą na jaw.
A tu lipa jednym slowem co robia Sad

Chyba, ze chodzi im o to aby jechac do ASO zrobic przeglad auta pelny przed kupnem, oczywiscie za to skasowac nas odpowiednio i wtedy na ekranie pokazac historie dopiero? Wieksza kasa dla nich wtedy by byla... Moze tylko o kase chodzi znow jak zawsze?

Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Ja byłem w styczniu 2015 na pełnym sprawdzeniu przedzakupowym auta.
Oprócz sprawdzenia Pan pokazał mi historię na monitorze, ale wydrukować nie chciał(nie mógł).
Potem w połowie 2016 okazało się, że można o historię wystąpić przez e mail i taką samą jak widziałem ASO przysłano mi w PDFie.
Teraz znów brak możliwość przesłania e-mailem, więc pewnie w ASO tylko na monitorze będą mogli pokazywać.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Fyox za ten post post:
  • hubert
A2-eR11
Zarejestrowani

Ja w listopadzie 2016 w ASO bylem na rozrządzie ze swoim, to tez na ekranie mi pokazal historie, ale o wydruk nie prosilem. Przedstawiciel tam nie robil problemow ze nie moze pokazac czy cos. Wiec moze na ekranie bedziemy moli zobaczyc - zawsze cos nam pozostanie do weryfikacji.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi A2-eR11 za ten post post:
  • Fyox
jrc_69
Zarejestrowani

To pewnie zemsta francuzików za to,że nie kupiliśmy od nich samolotów dla wojska. :-)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi jrc_69 za ten post post:
  • Wojtas_BB
A2-eR11
Zarejestrowani

Taka ciekawostka, z my renault cos sie zaczelo dziac. Mianowicie pojawila sie nowa tabela (fakt nie dziala, ale  cos sie dzieje...):
   

Odpowiedz
Rysal
Zarejestrowani

Tia.... i pewnie będzie dotyczyło jedynie Polski.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości