Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Zacinajace sie lusterka


haszczurur
Zarejestrowani

Rozmawiałem z kilkoma użytkownikami Meganek i Sceniców wyposażonych w opcję elektrycznie składanych lusterek i po prostu na mechanizm lusterek nie dajemy ciśnienia z dyszy myjki.
To nie wina silniczka on działa, pomiędzy ruchomymi częściami lusterka jest wąska szczelina jak damy ciśnienie wody to pcha tam piach i bród co powoduje opór a co się z tym wiąże silniczek nie ma siły otworzyć lusterka.
Oczywiście zdarzają się awarie o podłożu elektrycznym silniczka ma on to do siebie, że potrafi zamykać lusterko ale już nie otwiera i na odwrót.
Tak ogólnie to nie dajemy smaru w żaden element lusterka czy to wewnątrz czy na zewnątrz a to z prostego powodu smar ma to do siebie, że przywiera do niego piach i wszelaki bród. Na początku może być wszystko ok. ale po kilku tygodniach wszystko się zatrze.
Ja psiknąłem WD 40 ale to tylko trochę tak dla poślizgu, na pierwszy rozruch.
Zresztą jak ktoś rozbierze takie lusterko to sam się zorientuje jak to działa i o co w tym wszystkim chodzi. Mam przed sobą owe lusterko rozebrane na części pierwsze i tam poza silniczkiem nie ma co się psuć.

Odpowiedz
Borys
Zarejestrowani

Mam to samo. Jesienną porą gdy jest dużo deszczu i wilgoci.
Jest to dość denerwujące łagodnie mówiąc.

Borys pozdrawia.   www.hopsasa.com.pl

By na lodzie kręcić kółka ; zapnij pasy, gaz i dwójka !! 
1.5 dci , 105 km , 07r . 
Odpowiedz
jabo
Zarejestrowani

op W jaki sposob podwazyc nalezycie obudowe aby jej nieuszkodzic ? a zarazem dostac sie do sliniczka

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Zdejmuj ją na złożonym lusterku. Zejdzie.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

Na początek weź kompresor i przeczyść lusterko w miejscu w którym się składa, rusz lewo prawo i powinno się naprawić.

Odpowiedz
jabo
Zarejestrowani

op Dzieki,

rozumiem ze rozebrac, przedmuchac i niczym nie psikac ?

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(02-02-2016, 21:28)jabo napisał(a): Dzieki,

rozumiem ze rozebrac, przedmuchac i niczym nie psikac ?

Na początek dmuchnij sprężonym powietrzem z kompresora w miejsce składania się lusterka, rusz lusterkiem w prawo w lewo (normalnie ręką na chama prawo lewo).Jeżeli to nie pomoże trzeba rozebrać.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Mnie lepiej było najpierw wkłady luster ściągnąć a pozniej od środka zwalniać zaczepy obudowy lusterka

Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(03-02-2016, 14:52)A2-eR11 napisał(a): Mnie lepiej było najpierw wkłady luster ściągnąć a pozniej od środka zwalniać zaczepy obudowy lusterka
Jest to dobra metoda lecz należy pamiętać o prawidłowym wyjęciu szkła a mianowicie podważamy je od góry bądź od dołu lusterka nie z boków gdyż pęknie. Ja stosuję kartę startową do samochodu ale można szpachelkę owiniętą szmatką. Wkład lustra naginamy maksymalnie w dół lub w górę w powstałą szczelinę wprowadzamy szpachelkę no i zdecydowanym ruchem wyłamujemy wkład (szkło). Z tym, że ze względu na niskie temperatury wszelkiego rodzaju plastiki, spinki, zaczepy lubią pękać przy próbie demontażu. Obudowa lusterka ma kilka takich zaczepów w razie ich wyłamania już nie leży tak jak powinna i podczas jazdy może wydawać dziwne dźwięki dlatego zanim zdecydujemy się na rozebranie lusterka należy wyczerpać inne metody rozruszania go.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi haszczurur za ten post post:
  • A2-eR11
Szmugler
Zarejestrowani

U mnie się zacinały tzn nie rozkładały do końca przy wilgoci, deszczu... Jak było sucho jakoś się rozkładały. Prysnąłem CX80 Silikon Spray i chodzą aż miło, widać, że delikatnie z poślizgiem się rozkładają (nie tak jak wcześniej ciężko i skokowo)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Szmugler za ten post post:
  • waldomi




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości