Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

[ SCENIC II PH I ] Nie odpala po postoju... 1.9 DCi


Oktawiusz
Zarejestrowani

Przykład znajomego z Warszawy. Sytuacja bardzo podobna. Auto kupił i na prawie pustym baku zajechał do domu. Postawił i już więcej nie odpalił.

Podłączałem clipa, nic nie było poza za niskim ciśnieniem na listwie. Jak jest za niskie nie odpalają się wtryski i nie ma prawa odpalić.

Tydzień walki, już mieliśmy pompę wymieniać. Wystarczyło świeże paliwo przelane pompką zewnętrzną pompką przez pompę. Paliwo z dodatkiem stp na wszelki wypadek.
Wszystko złożone i auto odpaliło od strzału i śmiga bez zarzutu.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
obrotny
Zarejestrowani

op błędy usunięte, ciśnienie na listwie jest, wtryski pompują, ropa nie dostaje się do cylindra...

Diagnoza: Zapchane wtryski.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Jakie jest ciśnienie na listwie podczas kręcenia ? Jest 280 ?

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
obrotny
Zarejestrowani

op
(18-02-2016, 15:54)Oktawiusz napisał(a): Jakie jest ciśnienie na listwie podczas kręcenia ? Jest 280 ?

w granicach 300.

Zrobiłem próbę przelewową. Pominąłem bak, stp + ropa i strzykawki do przelewów się napełniły...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2016, 22:06 przez obrotny.)

Odpowiedz
obrotny
Zarejestrowani

op Wtryskiwacze wymontowane.... Paliwo z baku spuszczone.... (Syf straszny)....

Dziś zabieram się za rozmontowanie wtryskiwaczy... Może samodzielnie uda mi się je przetkać.... Na który element wtryskiwacza - szczególnie zwrócić uwagę ?

Odpowiedz
obrotny
Zarejestrowani

op Wtryskiwacze, rozebrałem - poskładałem i prawie palił... Oddałem je do profesjonalnej regeneracji...

Czekam na wtryskiwacze.... Prawdopodobnie rozpylacze zapchane....

Odpowiedz
obrotny
Zarejestrowani

op Odebrałem wtryskiwacze..... Założyłem i auto odpaliło od strzała...

Wtryskiwacze były zapchane syfem z baku (Tak się kończy jazda na rezerwie)

Teraz czyszczenie baku, przewodów paliwowych, puchy filtra, wymiana filtra paliwa oraz oleju i autko będzie jak nówka.... no prawie nówka :P

I nie słuchajcie pierdół typu... "Łeeee jak Pan rozebrał wtryskiwacz to już szlak go trafił..." "... Łeee Panie, bez komputera się nie obejdzie..."

Zaznaczę że wtryskiwacze rozebrałem na czynniki pierwsze, wyczyściłem, poskładałem a maszyna tylko przetkała rozpylacz ( 600Bar)

Polecam posmarować wtryskiwacze smarem grafitowym aby w przyszłości wyszły bez większych problemów...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2016, 09:01 przez obrotny.)

Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi obrotny za ten post post:
  • Mati, pawelli
pawelli
Zarejestrowani

Fajnie że udało Ci się usunąć usterkę Biggrin i fajnie że podzieliłeś się z nami ta wiedzą.

Piwko dla Ciebie Biggrin

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(04-03-2016, 08:58)obrotny napisał(a): Wtryskiwacze były zapchane syfem z baku (Tak się kończy jazda na rezerwie)
na rezerwie i na "byle czym" aby taniej

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Mati za ten post post:
  • pawelli
pawelli
Zarejestrowani

Tak , to jest typowe polskie podejście. Byle najtańsze , nieważne jakiej jakości ale tanie .....

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości