Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Scenic II 1.9 dCi 120KM 2003r - Dziwny dźwięk podczas jazdy - Proszę o pomoc


scrabi
Zarejestrowani

(16-02-2016, 17:54)raventador napisał(a): Po prostu okazało się, że jest jakiś wżer na bloku silnika, skleili go czymś... Czytałem na innym forum, że lubią się robić wżery, ale jak się "sklei" to jest okejka... Nie łapie autko temperatury (5 kresek maximum).
[Nie nie, to nie cylinder, jakiś tam mały wżer był na bloku, nie w środku]
raventador 5 kresek to wsio ok tak byc powinno. jesli chodzi o temp silnika

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi scrabi za ten post post:
  • raventador
raventador
Zarejestrowani

op Koledzy... To chyba wycie ze skrzyni biegów (rolki, łożyska). Powiem tak, siły brak.. Fatum krąży, nie pierwsze auto. Odechciało mi się wszystkiego.

Świat złamie Ci serce na dziesięć różnych sposobów, to pewne. Nie umiem tego wyjaśnić, ani tego, ani szaleństwa które tkwi we mnie i w innych, ale niedziela znów jest moim ulubionym dniem, myślę o tym co zrobili dla mnie inni i czuję się wielkim szczęściarzem.
Odpowiedz
raventador
Zarejestrowani

op Heja,
Zagłębiając się w mój problem który ostanio opisywałem (wycie podczas jazdy), postanowiłem opisać wszystko.
Podejrzewam przetarte rolki/łożyska w skrzyni biegów i dlatego to wycie, albo odma bądź nieszczelność bo podobnie wyje jak pada odma.
Czasami jak jadę wolno (ruszam np. spod bloku) to czuję w pedale gazu szuranie/chrobotanie. Silnik pracuje równo, nie wydaje niepokojących dźwięków, jeden mechanik to potwierdził, drugi również no i podczas jazdy testowej też nic nie wykryli. Wiadomo czasem jak jadę to puści dymka, ale to też nic niepokojącego. Auto długo się nagrzewa, ale mi się zdaje, ze to normalne bo diesel. Najważniejsze, że leci ciepłe powietrze no i nie łapie szóstej kreski na wskaźniku. Obroty silnika w normie. Powiedzcie, na co zwrócić uwagę? Co przetestować, co może dać oznaki? Szczerze przyznam, że nie mam już siły do tego samochodu. Prowadzi się w porządku, a tu jednak coś wyje. Co do pedału gazu, może potencjometr? Na sprzęgle nic nie wyczuwam. Auto ma 142 tyś oryginalnego przebiegu, moja nadzieja to taka, że to wycie to nie jest skrzynia. Nie ma nowych skrzyń, używka nie gwarantuje mi, że nie będzie wyło.  Daję raz jeszcze link do filmiku. Na postoju jak odpalam auto i dodaję gazu, to też słychać to wycie ale nie tak bardzo jak przy jeździe. 2003r, 1.9 dCi 120KM. Zauważyłem też, że gdy odkręcę korek od wlewu oleju (bagnet) to leci leciutki dymek, nie chlapie olejem! Jeden mówi, że tak musi być bo paruje, drugi, że gdzieś nieszczelność.
Proszę wszystkich o pomoc wspólnymi siłami, przypuszczenia też są ważne. Jeśli chcecie zdjęcie silnika, cokolwiek - napiszcie. 

Zdaję sobie sprawę z tego, że na odległość ciężko coś określić, zapewne są tacy którzy zajmują się typowo renówkami i wiedzą o nich wszystko. Niestety to tylko (aż) samochód, z dnia na dzień, może nie odpalić. To jest niestety smutne.

[Jeszcze kiedyś co zauważyłem, to przy odpalaniu było jakby dłuższe dygotanie/drganie samochodu, nie to, że kręcił dłużej, odpalił i jakby "przedłużony start" przed normalną pracą silnika, nie było to bardzo długie, ale było, teraz tego nie zauważam, moje przypuszczenie to takie, że jak palił się ten service od brudnych wtrysków. Dodam, że zniknął service po wlaniu liqui molly do czyszczenia wtryskiwaczy i od tamtej pory jeżdżę tylko na lepszym paliwie, czasem się zapali błąd i zaraz zgaśnie, ale wcześniej palił się "ciągle"]
Co do wycia - Turbinę słychać tak jak powinna pracować.
(Blokada kierownicy przeskakuje, po zgaszeniu silnika, (nie blokuje się ona - tak wiem, coś tam się popsuło, ale nie jest to istotne) - Staram się opisać wszystko. Jeśli będziecie chcieli to opiszę również to co w aucie było naprawiane (nie przeze mnie, tylko przez mechaników))

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2016, 00:05 przez raventador.)

Świat złamie Ci serce na dziesięć różnych sposobów, to pewne. Nie umiem tego wyjaśnić, ani tego, ani szaleństwa które tkwi we mnie i w innych, ale niedziela znów jest moim ulubionym dniem, myślę o tym co zrobili dla mnie inni i czuję się wielkim szczęściarzem.
Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

(16-02-2016, 16:00)raventador napisał(a): Piwo dla Ciebie w ogóle za chęć odpowiedzi... Sprawa wygląda tak:
Turbinkę słychać jak idealnie pracuje (jak w każdym 1.5 i 1.9) natomiast to jest osobny dźwięk który słychać przy przyśpieszaniu... Nie mam pojęcia co to jest.

Mój znajomy miał coś podobnego w Zafirze - też nie mogli znaleźć.
Potem okazało się że pojawiła się spora dziura na dolocie

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi pawelli za ten post post:
  • raventador
brytanpl
Zarejestrowani

Szuranie/terkotanie pod pedałem gazu to mi się kojarzy tylko z systemem ASR/ESP. U mnie też można usłyszeć i wyczuć pod pedałem takie chrobotanie ale tylko raz po odpaleniu aut i ruszeniu z miejsca. Trwa to około 3 sekund i później już tego nie czuć, nie słychać. Myślałem, że tak ma być i ,że to efekt działania próbnego systemu po rozruchu auta.

Cod o wycia hmm.. możliwości może być dużo.. Zaczynając od nieszczelnego dolotu powietrza, przez turbinę, łożyska alternatora, napinacza, koła pasowe, przez elementy sprzęgła i skrzynię.
A olej w skrzyni masz ? Czy jak na postoju podniesiesz obroty to też wyje ? Zerknij też czy jak podniesiesz obroty do załączenia turbiny to czy auto bardzo Ci kopci ?

Mój znajomy ma Volvo S40 z tym samym silnikiem co my (1.9dCi) i jak wracaliśmy w zeszłym roku z wakacji to za Krakowem pękła mu guma dolotowa od turbiny. Auto wyło ale nie miało też przyspieszenia i dodatkowo kopciło jak smok wawelski.

Dzień majowy, słonko praży, że aż Gucia w głowę - parzy.
Włożył na nos okulary, Co tu po mnie? - w drogę stary!
Poszybował za nektarem, racząc się przyrody czarem. Wine
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi brytanpl za ten post post:
  • raventador
raventador
Zarejestrowani

op
(18-02-2016, 07:58)pawelli napisał(a): Mój znajomy miał coś podobnego w Zafirze - też nie mogli znaleźć.
Potem okazało się że pojawiła się spora dziura na dolocie

Hehe, właśnie dzisiaj podjechałem do znajomego w Piotrkowie "Evorider" w ciągu 5 minut znaleźli usterkę... Dziura na dolocie intercoolera Thumbup Thumbup nawet nie wiecie jak się ciesze! Biggrin

[Obrazek: thumb_hosting_zdjec_1455801228__20160218_134610.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2016, 14:13 przez raventador.)

Świat złamie Ci serce na dziesięć różnych sposobów, to pewne. Nie umiem tego wyjaśnić, ani tego, ani szaleństwa które tkwi we mnie i w innych, ale niedziela znów jest moim ulubionym dniem, myślę o tym co zrobili dla mnie inni i czuję się wielkim szczęściarzem.
Odpowiedz
raventador
Zarejestrowani

op Panowie! Rura wymieniona bo była dziurawa i auto już nie podkapca nawet małym dymkiem. Ale auto dalej wyje.... wykluczyli skrzynie biegów,  sprawdzał stetoskopem wtryski itp, albo napinacz, któraś rolka, albo alternator, pompa wysokiego ciśnienia też może być,  mówił żeby zdjąć pasek klinowy i sprawdzić czy wyje... ja już nie mam siły do tego.
Może to być napinacz albo rolka czy też alternator?


Pasek zdjęli i dalej wyło, w poniedziałek odbieram auto (mają wymienić rozrząd kompletny z pompą wody) zobaczymy czy będzie dalej wyć....

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2016, 23:18 przez raventador.)

Świat złamie Ci serce na dziesięć różnych sposobów, to pewne. Nie umiem tego wyjaśnić, ani tego, ani szaleństwa które tkwi we mnie i w innych, ale niedziela znów jest moim ulubionym dniem, myślę o tym co zrobili dla mnie inni i czuję się wielkim szczęściarzem.
Odpowiedz
DENIS4244
Zarejestrowani

bedzie bobrze znam ten bol

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi DENIS4244 za ten post post:
  • raventador
raventador
Zarejestrowani

op Może wyć jeszcze pompa wtryskowa, wtryski, koło zębate, duuuuzo przyczyn. Jak rozrząd nie pomoże to ostro się zdenerwuje....

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2016, 00:31 przez raventador.)

Świat złamie Ci serce na dziesięć różnych sposobów, to pewne. Nie umiem tego wyjaśnić, ani tego, ani szaleństwa które tkwi we mnie i w innych, ale niedziela znów jest moim ulubionym dniem, myślę o tym co zrobili dla mnie inni i czuję się wielkim szczęściarzem.
Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Nie chciałbym mieszac w poszukiwaniach, ale mi ten dźwięk z filmu raczej przypomina zalaczanie się jakiegoś wentylatora na max obrotach. Nie wiem tylko, czy to wentylator od chlodnicy/klimy, czy ten wewnetrzy, chociaż wewnetrzny tak nIe slychac.
Na próbę odepnij wtyczke od silnika wentylatora przy chłodnicy i pojezdzij trochę.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-02-2016, 07:23 przez michumal.)

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi michumal za ten post post:
  • raventador




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości