Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Zmywarka


Grochu
Zarejestrowani

Kupiłem Beko dwa lata temu. Po trzech dniach serwisant poprawiał fabrykę. Niechlujność montażu. Turcja.

Odpowiedz
momix
Zarejestrowani

Wcześniej pisałem że miałem elektroluksa... A to był whirlpool Biggrin Whirlpoola polecam


POLECAM!!! Szkolenia i inne usługi z zakresu BHP i PPOŻ - Rabaty i specjalne względy dla forumowiczów - M.O. - MIX 
Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

Tylko bosch
Lub drozsza wersja tego samego producenta Siemens ;)

Mozna .na stronie boscha jak sa promocje dostac 10 lat ubezpiecZenia za free

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2016, 21:14 przez Wojtgda.)

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

Ja mam Amice juz 8 lat i zero problemów
Zresztą cały sprzęt mam w domu Amica i naprawde super sie sprawuje wszystko.

aMi kiedys powuiedział gos co przyjechał do naprawy pralki u rodziców że teraz to obojetnie jaki producent bo nawet w boschu sa podzespoły siemensa i na odwrót.a Amia maprzynajmniej dobry serwis i tanie części w razie W

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2016, 21:15 przez scrabi.)

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
wbdb
Zarejestrowani

Amica jest do .... Nawet nie mają roku te moje kuchenne sprzęty, a z panem z serwisu już jestem na Ty. Radwańska zarobiła, ja straciłem. Jeszcze pan serwisant się pojawi to oddam mu tę Amicę. A jak kupowałem to myślałem, a niech będzie dobre bo polskie. G.... prawda. Omijać Amicę szerokim łukiem.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2016, 21:46 przez wbdb.)

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

(19-02-2016, 21:45)wbdb napisał(a): Amica jest do .... Nawet nie mają roku te moje kuchenne sprzęty, a z panem z serwisu już jestem na Ty. Radwańska zarobiła, ja straciłem. Jeszcze pan serwisant się pojawi to oddam mu tę Amicę. A jak kupowałem to myślałem, a niech będzie dobre bo polskie. G.... prawda. Omijać Amicę szerokim łukiem.
Nie każda amica sie psuję, moja maja juz ponad 8 lat i wsio jest ok
tak samo z samochodami jak sie jednemu Mercedes popsuje to co szerokim łukiem omijac mercedesy?
Ja mam zmywarkę, piekarnik , płytę grzewczą, mikrofalówke , lodówkę, pralke, Wyciąg nad kuchenką, toster i czajnik Amica i naprawde ja nie narzekam

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2016, 21:59 przez scrabi.)

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
wbdb
Zarejestrowani

(19-02-2016, 21:59)scrabi83 napisał(a):
(19-02-2016, 21:45)wbdb napisał(a): Amica jest do .... Nawet nie mają roku te moje kuchenne sprzęty, a z panem z serwisu już jestem na Ty. Radwańska zarobiła, ja straciłem. Jeszcze pan serwisant się pojawi to oddam mu tę Amicę. A jak kupowałem to myślałem, a niech będzie dobre bo polskie. G.... prawda. Omijać Amicę szerokim łukiem.
Nie każda amica sie psuję, moja maja juz ponad 8 lat i wsio jest ok
tak samo z samochodami jak sie jednemu Mercedes popsuje to co szerokim łukiem omijac mercedesy?
Ja mam zmywarkę, piekarnik , płytę grzewczą, mikrofalówke , lodówkę, pralke, Wyciąg nad kuchenką, toster i czajnik Amica i naprawde ja nie narzekam

Płyta Amica - 2x reklamowana, piekarnik Amica - 3x reklamowana i będzie 4 (poparzyłem łapy) z czego 1 naprawa zaraz po montażu, poprawiano fabrykę bo zj.......li. Tylko okap Amica działa, ale co ma tam się popsuć, śmigiełko? Odpukać, bo też się sp...li. Najchętniej bym im to oddał. A jak już porównanie do samochodów, to francuskie są do d... podobno, a kupuję. Kupiłem niedawno sprzęt Zelmera. Odesłałem, miałem prawo. Nowy sprzęt, jakby od blacharza z szopy przyjechał. I coraz bardziej dochodzę do wniosku, że "polskie" firmy/marki zacznę omijać szerokim łukiem. A jeśli już to Bosch, Siemens lub Miele (wysoka cena). Bosch i Siemens to to samo. Modele wypuszczane co 2 lata i nie 100 wersji, tylko kilka. Pralka, lodówka, odkurzacz Bosch 10 lat mają (prezenty ślubne) i działają do dzisiaj. A taka Amica fabrycznie popsuta.

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

(20-02-2016, 16:31)wbdb napisał(a):
(19-02-2016, 21:59)scrabi83 napisał(a):
(19-02-2016, 21:45)wbdb napisał(a): Amica jest do .... Nawet nie mają roku te moje kuchenne sprzęty, a z panem z serwisu już jestem na Ty. Radwańska zarobiła, ja straciłem. Jeszcze pan serwisant się pojawi to oddam mu tę Amicę. A jak kupowałem to myślałem, a niech będzie dobre bo polskie. G.... prawda. Omijać Amicę szerokim łukiem.
Nie każda amica sie psuję, moja maja juz ponad 8 lat i wsio jest ok
tak samo z samochodami jak sie jednemu Mercedes popsuje to co szerokim łukiem omijac mercedesy?
Ja mam zmywarkę, piekarnik , płytę grzewczą, mikrofalówke , lodówkę, pralke, Wyciąg nad kuchenką, toster i czajnik Amica i naprawde ja nie narzekam

Płyta Amica - 2x reklamowana, piekarnik Amica - 3x reklamowana i będzie 4 (poparzyłem łapy) z czego 1 naprawa zaraz po montażu, poprawiano fabrykę bo zj.......li. Tylko okap Amica działa, ale co ma tam się popsuć, śmigiełko? Odpukać, bo też się sp...li. Najchętniej bym im to oddał. A jak już porównanie do samochodów, to francuskie są do d... podobno, a kupuję. Kupiłem niedawno sprzęt Zelmera. Odesłałem, miałem prawo. Nowy sprzęt, jakby od blacharza z szopy przyjechał. I coraz bardziej dochodzę do wniosku, że "polskie" firmy/marki zacznę omijać szerokim łukiem. A jeśli już to Bosch, Siemens lub Miele (wysoka cena). Bosch i Siemens to to samo. Modele wypuszczane co 2 lata i nie 100 wersji, tylko kilka. Pralka, lodówka, odkurzacz Bosch 10 lat mają (prezenty ślubne) i działają do dzisiaj. A taka Amica fabrycznie popsuta.
No cóż może odnieśc sie trzeba do przysłowia. Jak sie szanuje, tak sie ma.
Ale wracając do tematu może faktycznie trafiły Ci się jakies felerne egzemplarze,życie.
Ja akurat nie mogę złego słowa powiedzieć.Ale jak widać, reguły nie ma.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
wbdb
Zarejestrowani

Gość serwisant powiedział, że im nowszy sprzęt, tym większe prawdopodobieństwo, że się popsuje. Dlatego 8-letnia Amica działa bez zastrzeżeń, a nowa się sypie. I nie tylko Amica.

Mój mechanik, to samo mówi o samochodach. Im nowszy tym częściej się psuje. Np. wiązki elektryczne są teraz cieńsze i z gorszego materiału. Miedź z Chin, izolacja z jakiegoś indyjskiego plastiku. Pan księgowy czuwa i tnie ceny, kupując szmelc. Tak samo jak i inne magiczne części. Najbardziej lubi robić francuskie od lat 90 do 2007-8. Po 2008 zaczynają się cuda. Opowiadał mi o 206 z 2010, Ale to już oddzielna historia.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2016, 16:43 przez wbdb.)

Odpowiedz
tomspeed
Zarejestrowani

jako, ze zawodowo sie zajmuje pogwarancyjna naprawa sprzetu agd (pralki, zmywarki, kuchenki, odkurzacze i inne badziewia) powiem tak,

to ze piszecie, ze macie taki i taki sprzet i sie nie psuje, to oznacza tylko jedno.
a mianowicie to, ze sprzet juz ma swoje lata i jest milion razy lepszy jakosciowo, niz ten, ktory aktualnie stoi w sklepach.

co do tematu,
odradzam whirlpoola, elektroluxa i zanussi (padaja w nich pompy myjace), wiekszosc tych modeli bazuje na elektromagnetycznych pompach.
beko, amica, niektore modele indesita, to przewaznie blizniacze modele. nie sa az takie zle, aczkolwiek u mnie w domu by nie zagoscily.

jezeli chodzi o zmywarke, to jeszcze bosch i blizniaczy siemens/aeg trzymaja jako taki poziom, ale odpowiedzialnosci za wytrzymalosc obecnie sprzedawanych modeli bym nie wziął.
im starszy sprzet, tym dluzej pracuje bez awarii.

majac juz zmywarke, trzeba pamietac o uzupelnianiu soli, i korzystaniu, przynajmniej 2 razy w miesiacu z najdluzszego i najcieplejszego programu.
nie kupowac, zadnych srodkow czyszczacych, a szczegolnie z biedronki/lidla (ladnie rozpuszczaja wszelkie uszczelnienia)
tabletki tez tylko renomowanych firm, lub proszek do mycia.
wszelkie tanie, dyskontowe tabletki powoduja nadmierne pienienie, co za tym idzie jakosc mycia jest niska, z powodu niskiego cisnienia wody w obiegu zmywarki.


a jak ktos ma kase to niech kupuje miele. choc tu tez juz glownie nazwa pozostala.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2016, 19:23 przez tomspeed.)

dodatkowo:
                   HYUNDAI  SANTA FE  2.2 CRDI `07 4x4 AT
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości