Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Zmywarka


scrabi
Zarejestrowani

(20-02-2016, 19:23)tomspeed napisał(a): jako, ze zawodowo sie zajmuje pogwarancyjna naprawa sprzetu agd (pralki, zmywarki, kuchenki, odkurzacze i inne badziewia) powiem tak,

to ze piszecie, ze macie taki i taki sprzet i sie nie psuje, to oznacza tylko jedno.
a mianowicie to, ze sprzet juz ma swoje lata i jest milion razy lepszy jakosciowo, niz ten, ktory aktualnie stoi w sklepach.

co do tematu,
odradzam whirlpoola, elektroluxa i zanussi (padaja w nich pompy myjace), wiekszosc tych modeli bazuje na elektromagnetycznych pompach.
beko, amica, niektore modele indesita, to przewaznie blizniacze modele. nie sa az takie zle, aczkolwiek u mnie w domu by nie zagoscily.

jezeli chodzi o zmywarke, to jeszcze bosch i blizniaczy siemens/aeg trzymaja jako taki poziom, ale odpowiedzialnosci za wytrzymalosc obecnie sprzedawanych modeli bym nie wziął.
im starszy sprzet, tym dluzej pracuje bez awarii.

majac juz zmywarke, trzeba pamietac o uzupelnianiu soli, i korzystaniu, przynajmniej 2 razy w miesiacu z najdluzszego i najcieplejszego programu.
nie kupowac, zadnych srodkow czyszczacych, a szczegolnie z biedronki/lidla (ladnie rozpuszczaja wszelkie uszczelnienia)
tabletki tez tylko renomowanych firm, lub proszek do mycia.
wszelkie tanie, dyskontowe tabletki powoduja nadmierne pienienie, co za tym idzie jakosc mycia jest niska, z powodu niskiego cisnienia wody w obiegu zmywarki.


a jak ktos ma kase to niech kupuje miele. choc tu tez juz glownie nazwa pozostala.
ja osobiście sie na tym nie znam, ale cos madrego chyba z tego wynika.i należą Ci sie  Clapping

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
wolfik
Zarejestrowani

op Zakupilem aristona zobaczymy jak sie sprawuje

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi wolfik za ten post post:
  • PRZEMO
Marzenka13
Kobiety

Powinien Ci służyć mój ariston już długo służy ok 12 lat

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Przekaz 1% - Kingusi a to jej stronka www.pomoz.eu .

"Idąc po prostu idź! Siedząc po prostu siedź! Przede wszystkim Nie wahaj się!"
Odpowiedz
tomspeed
Zarejestrowani

12 lat roznicy w jakosci !!!!!!!!!

a tak z innej beczki, niech sluzy

dodatkowo:
                   HYUNDAI  SANTA FE  2.2 CRDI `07 4x4 AT
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi tomspeed za ten post post:
  • funkoval
scrabi
Zarejestrowani

(26-02-2016, 22:59)tomspeed napisał(a): 12 lat roznicy w jakosci !!!!!!!!!

a tak z innej beczki, niech sluzy
Rozumując w ten sposób, to te co wyprodukowali 5 lat temu pochodzą z 5 lat, a te co wyprodukują za 5 lat to zaraz po gwarancji szlak je trafi?
To ciekae co bedzie jak za 10 lat wyjdzie cos nowego to po wyjeżdzie ze sklepu trzeba bedzie sie wrócic do serwisu chyba.ehehhhehe

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Gdyby produkowali sprzęt taki jak kiedyś, który po gwarancji będzie działał latami to połowa firm by upadła.

Odpowiedz
tomspeed
Zarejestrowani

ty to rozumujesz w ten sposob. A ja to widze troche inaczej.
20 lat temu produkowali bardzo porzadne sprzetu. Mialy swoje wady, ale ksiegowy nie wpierdzielal sie do projektowania.
15 lat temu zeczeto masowo wstawiac elektronike, ktore w poczatkach produkcji powodowala wstret do elektroniki u wlasciciel8 takich sprzetow.


Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka

10 lat lat temu zaczeto masowo wstawiac np. Nierozbieralne zbiorniki w pralkach. Gdzie uszkodzone lozyska eliminuja pralke z dalszej pracy. W zmywarkach zaczeli masowo uzywac pomp magnetycznych.

Od 6-7 lat do projektowania nowego sprzetu, najpierw siada ksiegowy i okresla co i ile ma wytrzymac.
Do tego ceny czesci pochodza z kosmosu.

Np skonfigurowany programator do pralki zakupionej w promocji za 700 zl, kosztuje ponad 800.

A co bedzie za 5 lat. Tego nikt nie wie.

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2016, 09:44 przez tomspeed.)

dodatkowo:
                   HYUNDAI  SANTA FE  2.2 CRDI `07 4x4 AT
Odpowiedz
wolfik
Zarejestrowani

op Fajne programy i nocny cichutka oby tak dalej

Odpowiedz
arturp
Zarejestrowani

Witam, druga połówka jęczy o zmywarkę, nie wiem czemu myślałem że dobrze jej się zmywa :P (ma chwilę dla siebie na relaks, spokój od dzieci itd.)

Wymagania:
- wolnostojąca
- 45cm (może 50 maks. musiałbym dokładnie zmierzyć)
- nie za głośna (kuchnia bez drzwi)
- cena do 1400 zł


Myślałem nad :
bosch za 1200 - https://www.ceneo.pl/41218435#tab=click

chyba że macie jakieś inne propozycje, lub w mojej brakuje jakiejś istotnej funkcji.

Grand Scenic 2 ph1 1.6 16v 2005 r. [Obrazek: icon5.png]
Odpowiedz
vanhelsing
Zarejestrowani

Jeśli chodzi o wybór zmywarki małej/wąskiej to mogę podpowiedzieć ważną rzecz: wybierajcie model, w którym w dolnym koszu (a najlepiej w obu) składają się na płasko metalowe "grzebienie" trzymające talerze. Wtedy możecie umyć sobie np kilka garnków lub patelni na raz bez uszkodzeń. A jak kupicie z nieskładanymi "grzebieniami" to szybciutko zniszczycie sobie garnki i patelnie, szczególnie te teflonowe oraz z innymi powłokami "non stick".

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości