Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Nie działa wentylator nadmuchu


Rafalino81
Zarejestrowani

op Scenic I 2002 r climatronic.Dziś wyjezdzając z garażu chciałem właczyć nawiew na szyby lecz nie zaskoczył.Wentylator nie odzywa sie na rzadnym biegu-sam panel klimatyzacji pokazuje wartości otwiera klapy wiec jest raczej w porządku.Rozebrałem przysłowiowy parapet i dostałem się do rezystora dmuchawy,pojechałem na złom podmieniłem 3 sztuki rezystora-zaden nie załaczył wiatraka,sprawdziłem wtyczki te zielone przy rezystorze,wygladaja na dobre-zadnych znaków nadpalenia-wentylator obraca sie gdy go porusze recznie ,nie miał zadnych objawów wczesniej by głośno chodził lub wydobywał jakiś niepokojacych dzwieków.Prosze podpowiedzcie co moze jeszcze byc przyczyną,gdzie szukać co sprawdzić.Pogoda jest fatalna a szyby parują.
pio555 napisał 20-02-2016, 10:45:
przed założeniem nowego tematu sprawdź czy już taki nie istnieje 
tematów o niedziałającym wentylatorze jest na forum kilka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2016, 10:45 przez pio555.)

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

(20-02-2016, 10:24)Rafalino81 napisał(a): Scenic I 2002 r climatronic.Dziś wyjezdzając z garażu chciałem właczyć nawiew na szyby lecz nie zaskoczył.Wentylator nie odzywa sie na rzadnym biegu-sam panel klimatyzacji pokazuje wartości otwiera klapy wiec jest raczej w porządku.Rozebrałem przysłowiowy parapet i dostałem się do rezystora dmuchawy,pojechałem na złom podmieniłem 3 sztuki rezystora-zaden nie załaczył wiatraka,sprawdziłem wtyczki te zielone przy rezystorze,wygladaja na dobre-zadnych znaków nadpalenia-wentylator obraca sie gdy go porusze recznie ,nie miał zadnych objawów wczesniej by głośno chodził lub wydobywał jakiś niepokojacych dzwieków.Prosze podpowiedzcie co moze jeszcze byc przyczyną,gdzie szukać co sprawdzić.Pogoda jest fatalna a szyby parują.
Wiem że może tu głupio zabrzmi, ale bezpieczniki wszystkie sprawdzałeś?

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Rafalino81
Zarejestrowani

op wcale nie głupio,który bezpiecznik odpowiada za prace wentylatora i gdzie sie znajduję?

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

(20-02-2016, 10:40)Rafalino81 napisał(a): wcale nie głupio,który bezpiecznik odpowiada za prace wentylatora i gdzie sie znajduję?
szczerze t nie pamietam który to , sprawdzaj po kolei wszystkie ale jak pamietam ojn jest duzy jakis chyba 40A

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Rafalino81
Zarejestrowani

op sprawdzone po kolei i wszystko wyglada na oki..jak sprawdzić ten rezystor dmuchawy?

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

(20-02-2016, 11:31)Rafalino81 napisał(a): sprawdzone po kolei i wszystko wyglada na oki..jak sprawdzić ten rezystor dmuchawy?
masz na wierzchy dmuchawę? czy jeszcze w aucie?

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Rafalino81
Zarejestrowani

op w aucie ale szybko moge sie z nią rozprawic

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

niech sie ktos mądrzejszy wypowie, ale gdzieś czytałem że można ja jakos na krótko sprawdzic podłaczyć.Ale ty masz climatronic ,a ja juz dawno tego nie rozbierałem.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
Rafalino81
Zarejestrowani

op dzieki kolego za poświecony czasBiggrin

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

(20-02-2016, 11:47)Rafalino81 napisał(a): dzieki kolego za poświecony czasBiggrin
Po to tu jesteśmy , jeśli tylko moge to każdemu pomogę.
W końcu po to mamy tutaj to nasze forum, Jedna wielka rodzina.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości