Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Scenic 1.8 16v silnik kreci do 3 tyś obrotów


skoti
Zarejestrowani

op Zapala mi się pomarańczowa kontrolka taka jak od świec żarowych w dieslu i silnik pracuje tylko do 3 tyś obrotów,wystarczy że go zgasze i zapale na nowo to kontrolka gaśnie i silnik pracuje już normalnie.Nie ma reguły na to kiedy się zapala czy jak jest zimny silnik,ile przejadę itd.Podłączyłem pod kompa i nie ma żadnych błędów.Jak miałem vectrę to taki objaw był jak siadł czujnik położenia wałka rozrządu,no ale w scenicu tego nie ma.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

wygląda jakby się jakiś tryb serwisowy załączał ale czy takie coś istnieje w tym modelu nie wiem..
(20-02-2016, 18:33)skoti napisał(a): Podłączyłem pod kompa i nie ma żadnych błędów.
pod jakiego kompa? myślę że jakby to był clip to pewnie byłaby usterka zapsamiętana

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Połączenie się ze sterownikiem za pomocą zwykłego kabla OBD-2 plus oprogramowanie ściągnięte z internetu - błędów nie ma, a auto nie jedzie.
Renault ma za dużo inteligentnej elektroniki, żeby posługiwać się prymitywnymi metodami w przypadkach, które nie są oczywiste.
To może być wszystko - od jakiegoś czujnika, poprzez sondę lambda, po przepustnicę czy cewkę zapłonową.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
skoti
Zarejestrowani

op Dokładnie podłączałem za pomocą OBD-2 i programem Torque.Czyli musze jechać podłączyć pod Clipa,wiecie czy ma ktoś z forum z Poznania Clipa?

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

Diablo79

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
skoti
Zarejestrowani

op Dzięki musze napisać do niego,na środę jestem umówiony ze znajomym może on coś poradzi a jak nie to tylko CLIP pozostaje.

Odpowiedz
sportway
Zbanowani

Inteligentna elektronika? Ja bym prosił o rozwinięcie Biggrin

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

Nie wyciągniesz niektórych danych zwykłym testerem.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości