Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Tłumik z plecionką


darek76
Zarejestrowani

op Witam.W jaki sposób odkręcić ten tłumik w którym jest wbudowana plecionka ?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2014, 18:43 przez Ferguss.)

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Chodzi ci o to?
   

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Witaj, pierwszy post winien znajdować się w dziale Przywitań.

   
Chodzi o katalizator?? Łączony przy kolektorze na 3szpilki M8X125-50 a przy tłumiku łączony na 2szpilki

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2014, 23:12 przez Mati.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
darek76
Zarejestrowani

op Tak, dokładnie,. Chodzi mi o to łaczenie 3-oma szpilkami przy tłumiku. Nie wiem czym to odkręcić ,żaden klucz nie pasuje.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2014, 23:54 przez darek76.)

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Pewnie przez rdzę, nie wiem czy można ale ja bym próbował ciąć te nakrętki.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
darek76
Zarejestrowani

op Tylko czym tam się dostać żeby obciąc te nakrętki? Nie ma tam za dużo miejsca żeby dojść do tych nakrętek. A normalnie, zakładając że rdza to sprawiła, że żaden klucz tam nie pasuje, jakiego klucza należałoby użyć żeby to odkręcić ?

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

oczyść z rdzy szczotką,spryskaj jakimś odrdzewiaczem,i dopasuj jakiś klucz najlepiej oczkowy albo nasadowy,najwyżej urwiesz te szpilki

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
darek76
Zarejestrowani

op Zakładając, że urwę te szpilki i zostanie w otworze kawałek urwanej szpilki, co dalej jak zakręcę nowy tłumik przy pomocy nowych szpilek? Chyba lepiej by było chyba przeciąć z boku te nakrętki żeby się osłabiły i wtedy może się odkręcą? Tylko czym to by przeciąć? Są jakieś takie na przykład malutkie szlifierki kątowe żeby można było tam się dostac do tych nakrętek i je spróbować przeciąć ?

Odpowiedz
miro
Moderatorzy

możesz próbować ciąć,albo odkręcać a jak urwiesz to rozwiercać
Ja bym mimo wszystko próbował odkręcać,chyba że masz w tym miejscu obejmę ściskaną 2 śrubami to tnij od razu te śruby

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2014, 00:45 przez miro.)

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
darek76
Zarejestrowani

op Niestety obejmy tam nie mam. Chyba jednak będę musiał ciąć, bo jak już pisałem żaden klucz mi tam nie pasuje. Próbowałem klucze oczkowe, nasadowych nie nałożę bo szpilka od góry jest za długa.Obciąć też nie będzie łatwo bo bardzo trudny tam jest dostęp.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości