Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Grzeje się jedno koło


Mati
Zarejestrowani

op Witajcie tak jak w temacie mój problem to delikatne grzanie się przedniego prawego koła, i tu pytanie co z tym zrobić? Wiem, trzeba rozebrać i sprawdzić.. i problem jest z ABS często był kiedyś w mokre dni. Teraz zapalam auto świeci i nie gaśnie po czym ruszam i prędkość ok 5km/h gaśnie i czasem się już nie zaświeci. A czasami przy kolejnym zatrzymaniu się zaświeci. Zobaczyłem również przy delikatnym zatrzymywaniu się koła ledwo się kręcą a pedał skoczy tak jakby ABS się włączał.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2014, 15:15 przez Oktawiusz.)

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Niestety trzeba rozebrać i przesmarować Sad a przy okazji polać czujniki ABS np WD40 i sprawdzić czy kabelek przy nich nie jest bez izolacji - najlepiej rozpiąć popryskać i złożyć

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Espera
Przede wszystkim rozbierz i wyczyść dokładnie zaciski (tłoczki, jarzma, sprężynki i klocki). Złóż przesmaruj i powinno być git Biggrin

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

op właśnie czeka mnie niedługo chyba wymiana przednich hamulców bo tarcze już kiepskie. Ale za zimno na razie...

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
miro
Moderatorzy

ja za zestaw regeneracyjny z tłoczkiem na przód płaciłem ok 60 zł

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
kotleto
Zarejestrowani

ja kupiłem kompletne sprawne zaciski z jażmem po 9zł za sztukę Biggrin

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości