Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Słaby nawiew. Gdzie jest wlot powietrza?


thinice
Zarejestrowani

op Może ktoś mnie uświadomi gdzie w SC III jest  wlot powietrza zasilającego kabinę?  Nawiew stracił moc i w deszczowe dni zdarza się SzCzeniakowi w środku zaparować. Filtr kabiny wymieniony. Może dolot jakoś się zapchał? Tylko gdzie on jest?
Planuję jeszcze zmierzyć ilość czynnika w klimie. Może nie wysusza skutecznie powietrza?
Czekam na rady i porady

Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

Wlot powietrza jest na podszybiu od strony silnika, musisz zdemontować wycieraczki ( najlepiej przy pomocy małego ściągacza bo ręcznie, jeżeli nie były zdejmowane to blado to widzę ) następnie zbiorniczek płynu hamulcowego i dalej osłonę. Dostęp do wlotu jest od strony silników wycieraczek które najlepiej zdemontować bo pod nimi są też odpływy wody z podszybia które warto oczyścić. Unikniesz wtedy zalania kabiny wodą, bo przy zatkanych to woda wlewa się właśnie przez wlot powietrza. Miałem taki problem. A zaparowanie to niestety taka jakaś przypadłość, bo też to nieraz mam. Najlepiej skutkuje włączenie klimy. Powodzenia Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2016, 13:02 przez lolo001.)

Odpowiedz
[-] 4 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi lolo001 za ten post post:
  • funkoval, raventador, Roberrt Gabryszewski, thinice
thinice
Zarejestrowani

op Klimę mam cały czas na AUTO. Tylko coś wydajność wentylacji spadła.  Odkręcałem już zbiorniczek płynu i listwę z podszybia.  Niestety nie znalazłem. Muszę jeszcze raz na spokojnie poszukać. Dzięki za wskazówki.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

Filtr kabinowy dobrą stroną tzn. w dobrym kierunku założono?
Po wymianie filtra pokrywę filtra dokładnie założono?

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Zdarzają się też problemy z klapką obiegu zamkniętego. Nie wiem niestety czy w SCIII jest tak jak w SCII, gdzie jest ona przy wentylatorze i zamyka właśnie otwór dolotowy z zewnątrz.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

Aby dostać się do wlotu powietrza musisz KONIECZNIE wymontować silniki wycieraczek, sam wlot jest zabudowany i tylko przy pomocy latarki i lusterka ocenisz w jakim jest stanie. U mnie liści i temu podobnych śmieci było sporo

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości